Utah zdolal Toronto až ve třetím prodloužení

9:34aktualizováno  10:20
NEW YORK - Až třetí prodloužení rozhodlo pondělní utkání NBA v Torontu, ve kterém hosté z Utahu zvítězili 140:133. Tým Jazz v posledních sedmi minutách normální hrací doby smazal jedenáctibodové manko a nakonec vydřel proti poslednímu celku Atlantické divize první výhru na palubovce soupeře v sezoně.

Útoku Andrea Bargnaniho z týmu Toronta brání hráči Utahu Jazz Mo Williams (vpravo) a Derrick Favors (vlevo) foto: Reuters

Hosty dvakrát udržel v utkání vyrovnávacími koši těsně před koncem hrací doby Al Jefferson, který dohromady dal 24 bodů a doskočil 17 míčů. Jeho spoluhráč Paul Millsap pak ve třetím nastavení, které si pro změnu vynutil domácí John Lucas vyrovnávací trojkou, završil sedmi body svoji bilanci na 34.

V kanadském týmu si DeMar DeRozan vytvořil osobní rekord 37 body, Jose Calderon předvedl 20 bodů a 17 finálních přihrávek. Na palubovkách soupeřů v pondělí vyhrálo dalších šest mužstev včetně Oklahomy, která těsným vítězstvím 92:90 prodloužila čekání Detroitu na první úspěch v sezoně už o osmý zápas. Russell Westbrook v dresu Thunder oslavil 33 body a 10 doskoky své 24. narozeniny, Kevin Durant přidal 26 bodů.

LeBron James přivedl 38 body mistrovské Miami k výhře 113:110 v Houstonu. Po prvním poločase měl na kontě jen šest bodů, po přestávce byl ale k neudržení. "To byla jízda. Kéž bych se do takového stavu dostával častěji. Když už se pak do toho člověk dostane, tak ať udělá cokoli, ať zvedne jakoukoli střelu, tak ví, že to dobře dopadne," liboval si James. V domácí hale se radoval pouze Phoenix, který porazil Denver 110:100.

1. Oklahoma City 8 6 2 75,0
2. Minnesota 7 5 2 71,4