SOUHRN: USA daly Dánům jen jeden gól, Lotyšům se znovu nedařilo

22:42
PRAHA - Jedna jediná branka rozhodla zápas mezi USA a Dánskem. Severský celek kvůli porážce 0:1 přišel o šanci bojovat o postup.

Zleva Julian Jakobsen z Dánska a Nick Bonino z USA. foto: ČTK

• Skupina A (Praha)

Češi si poradili s Rakouskem

Čeští hokejisté porazili Rakousko jednoznačně 4:0. Po bezkrevném výkonu a bezgólové první třetině rozhodli třemi góly ve druhé polovině prostřední dvacetiminutovky. Mezi střelce se zapsali Ondřej Němec, Martin Zaťovič, Vladimír Sobotka a kapitán Jakub Voráček. Čisté konto vychytal Ondřej Pavelec. V dalším utkání čeká svěřence kouče Vladimíra Růžičky v neděli od 16:15 Německo.

Jaromír Jágr po utkání otevřeně kritizoval hru českého mužstva.

Česká republika - Rakousko 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 32. Němec (Simon), 39. Zaťovič (Hejda, Němec), 40. Sobotka (Červenka, Krejčík), 41. Voráček (Jordán, Hertl). Rozhodčí: Rönn (Fin.), Bulanov - Lazarev (oba Rus.), McIntyre (USA).Vyloučení: 2:5. Bez využití.Diváci: 17.383 (vyprodáno).

Němci v závěru zlomili Lotyše

Němci porazili Lotyšsko 2:1 a z páté příčky ve skupině A ztrácejí na čtvrté Švýcary dva body. Lotyši sice díky přesilovkové trefě Laurise Darzinše z 12. minuty vedli, ale Němci, kteří budou v neděli dalším soupeřem českého výběru, skóre ve třetí třetině otočili. V čase 57:35 rozhodl útočník Matthias Plachta.

Německo - Lotyšsko 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 47. Wolf (Reimer, Krueger), 58. Plachta - 12. Darzinš (Daugavinš). Rozhodčí: Nord (Švéd.), Wehrli (Švýc.) - Puolakka (Fin.), Kilian (Nor.). Vyloučení: 5:1, navíc Sprukts (Lot.) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 15.494.

• Skupina B (Ostrava)

Norové mají jistotu záchrany

Hokejisté Norska v Ostravě porazili Slovinsko 3:1 a dvě kola před koncem základní skupiny B mají jistotu setrvání v elitní divizi. Záchranářský duel rozhodli třemi využitými přesilovkami a udrželi se i ve hře o postup do čtvrtfinále. Slovinsko v posledních dvou utkáních proti Spojeným státům a Dánsku musí pro zachování místenky v elitní divizi nutně bodovat.

Slovinsko - Norsko 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Muršak (A. Kopitar, Kranjc) - 9. Thoresen (M. Olimb, Hölos), 24. Bastiansen (K. A. Olimb, Sörvik), 39. Hölos (M. Olimb, Thoresen). Rozhodčí: Stricker (Švýc.), Vinnerborg - Dahmen (oba Švéd.), Semjonov (Est.). Vyloučení: 4:3. Využití: 0:3. Diváci: 8812 (vyprodáno).

Zápas USA s Dánskem rozhodl jediný gól

Američtí hokejisté odčinili na mistrovství světa překvapivou čtvrteční porážku s Běloruskem a po výhře 1:0 nad Dánskem se vrátili do čela skupiny B. Dánové zůstali s jedním bodem předposlední a přišli i o teoretickou šanci postoupit do čtvrtfinále. Jediný gól vstřelil ve 28. minutě Nelson. Americký brankář Hellebuyck si připsal díky 21 zásahům první nulu na turnaji.

USA - Dánsko 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka: 28. Nelson. Rozhodčí: Hodek (ČR), Olenin (Rus.) - Mills (Kan.), Tošenovjan (ČR). Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 8812.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...