US Open: Federer se v prvním kole nadřel. Na postup potřeboval pět setů

7:42
NEW YORK - Švýcarský tenista Roger Federer se při návratu na US Open na postup pořádně nadřel. Pětinásobný vítěz závěrečného grandslamu sezony potřeboval pět setů, aby v prvním kole porazil šest minut před půlnocí domácího devatenáctiletého mladíka Francese Tiafoea po setech 4:6, 6:2, 6:1, 1:6 a 6.4.

Tennis: U.S. Open, Roger Federer. foto: Reuters

Federer se pod zataženou střechou dvorce Arthura Ashe nemohl dostat do tempa, ztratil hned svůj první servis a nadšeně a tvrdě hrající soupeř, který je až na 70. místě světového žebříčku, získal úvodní set. Až po brejku na 3:1 ve druhé sadě začal Švýcar dominovat, vyhrál druhý a jasně i třetí set a zdálo se, že má duel pod kontrolou. Ve čtvrtém ale jakoby z rytmu vypadl a uhrál jen jeden game.

„Rozjížděl jsem se pomalu, navíc Frances hrál velmi dobře,“ uvedl Federer. „Možná jsem měl i trochu strach, jak jsou na tom záda, se kterými jsem měl před pár týdny problémy. Ale postupně jsem na to přestal myslet,“ dodal devatenáctinásobný grandslamový vítěz.

V rozhodující sadě se dostal Federer do vedení 3:1, ale za stavu 5:3 poslal při prvním mečbolu volej do autu a servis ztratil. O hru později při soupeřově podání už uspěl, při třetím mečbolu trefil Tiafoe síť a favorit po dvou hodinách a 37 minutách slavil postup.

Tennis: U.S. Open, Frances Tiafoe.

„V pátém setu je to loterie a tentokrát se štěstí přiklonilo na moji stranu. Navíc abyste vyhrál pětisetový zápas, musíte být v pohodě. Mně se to povedlo, takže věřím, že mi to dodá důvěru nejen po zdravotní stránce, ale také z pohledu mojí hry,“ řekl Federer. „Vyhrál o pověstný vlásek,“ prohlásil Tiafoe.

Federer loni US Open nehrál, jelikož po Wimbledonu předčasně ukončil sezonu. Letos se vrátil ve velkém stylu. Vyhrál lednové Australian Open, vynechal antukovou sezonu a poté bez ztráty setu triumfoval na trávě ve Wimbledonu.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...