Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Uruguay - Saudská Arábie 1:0. Suárez zajistil Uruguajcům postup do osmifinále

16:42aktualizováno  18:59
rostov na donu - Fotbalisté Uruguaye si stejně jako v předchozích dvou případech zajistili postup do osmifinále mistrovství světa. Stačila jim k tomu výhra 1:0 v utkání skupiny A nad Saúdskou Arábií, kterou ji zajistil gólem ve 23. minutě Luis Suárez.

Radost Luise Suáreze. foto: Reuters

Portugalsko - Maroko 1:0, Ronaldo se stal nejlepším evropským střelcem historie

V závěrečném zápase skupiny s domácím Ruskem si Uruguajci, kteří 1:0 vyhráli i v úvodním duelu s Egyptem, zahrají o první místo. K němu potřebují vyhrát.

Uruguayské vítězství vyneslo definitivu postupu i Rusku, které rovněž dosud na turnaji neztratilo ani bod a ze skupiny jde dál poprvé od roku 1986.

V posledním třetím kole skupiny A půjde už jen o to, kdo postoupí do osmifinále z prvního místa. V lepší pozice je Rusko, jemuž proti Uruguayi stačí remíza.

Online ze zápasu si přečtěte ZDE

Saúdská Arábie po debaklu 0:5 od domácího výběru ani ve druhém duelu na šampionátu neskórovala a s turnajem se rozloučí v zápase s Egyptem, který je rovněž bez bodu.

Suárez 52. reprezentačním gólem stylově oslavil jubilejní 100. start v národním dresu. Uruguay, která v březnu na turnaji v Číně porazila český celek 2:0, potvrdila formu a zvítězila popáté za sebou.

Navíc v pěti letošních zápasech neinkasovala. Naopak Saúdové na světovém šampionátu podvanácté po sobě nezvítězili.

Fanoušci Uruguaye slaví s podobiznou Luise Suáreze.
Zklamaní saúdští fotbalisté.

Saúdská Arábie po úvodním debaklu s Ruskem začala tentokrát lépe a celou první půli držela s velkým favoritem krok.

Uruguay - Saúdská Arábie 1:0

Branka: 23. Suárez. Rozhodčí: Turpin - Danos, Gringore (všichni Fr.) - Marciniak (video, Pol.). Bez karet. Diváci: 42.678.
Uruguay: Muslera - Varela, Giménez, Godín, Cáceres - Sánchez (82. Nández), Vecino (59. Torreira), Bentancur, Rodríguez (59. Laxalt) - Suárez, Cavani.
Saúdská Arábie: Uvaís - Braík, Usáma Havsáví, Buláihí, Šahrání - Bahabrí (75. Kanú), Faradž, Utajf, Džasím (44. Mudžahví), Davsárí - Muválad (78. Šahláví).

Její defenziva však zaspala ve 23. minutě. Gólman Uvaís, který nahradil Majúfa, podběhl rohový kop a Suárez z první pohotově uklidil míč do prázdné branky.

Do přestávky měl dvě šance na vyrovnání Bahabrí, ale nejprve jeho ránu vytáhl na roh gólman Muslera a poté saúdskoarabský záložník v solidní pozici pálil nad.

V 51. minutě vyrazil Suárezův přímý kop brankář Uvaís a pojistku nepřidal ani po hodině hry Sánchez, který hlavou po Cavaniho centru minul.

Cavani pak deset minut před koncem tečoval střelu těsně mimo, dvojnásobní mistři světa z let 1930 a 1950 Uruguayci i tak už tři body udrželi.