Uruguay - Francie 0:2. Po hrubce Muslery postupuje Francie do semifinále

15:23aktualizováno  17:20
Nižnij novgorod - Fotbalisté Francie se stali prvními semifinalisty mistrovství světa. Ve čtvrtfinále porazili Uruguay 2:0 a v úterý vyzvou lepšího z dvojice Brazílie - Belgie. Svěřenci Didiera Deschampse si zahrají semifinále poprvé od roku 2006, kdy získali stříbro.

Edinson Cavani utěšuje zklamaného Lusie Suaréze. foto: Reuters

Griezmann: Uruguay je má druhá země. Suárez: Neví, jaké to je být Uruguaycem

V Nižním Novgorodu pět minut před pauzou otevřel skóre hlavou Raphaël Varane po centru Antoina Griezmanna.

Ten po hodině hry zvýšil po hrubé chybě brankáře Fernanda Muslery. Uruguay na ruském šampionátu klopýtla poprvé po předchozích čtyřech výhrách.

online z utkání si přečtěte zde

Uruguayci museli nastoupit bez svého nejlepšího střelce na turnaji Edinsona Cavaniho, který nestihl doléčit zraněné lýtko.

Kanonýra Paris St. Germain v základní sestavě nahradil Cristhian Stuani, ale stejně jako další útočník Luis Suárez se neprosadil.

Fanoušci Francie v duelu s Urguajci
Zklamaný Luis Suaréz po vyřazení s Francií

Do první větší příležitosti se v 15. minutě dostali Francouzi. Giroud přiťukl hlavou míč Mbappému, který se však v šestnáctce ukvapil a hlavičkoval nad branku.

Po vyrovnané pasáži bez vyložených šancí ve 40. minutě udeřili „Les Bleus“, když se po Griezmannově přímém kopu prosadil stoper Varane umístěnou hlavičkou. Pro Uruguay to byl teprve druhý inkasovaný gól na turnaji.

Uruguay - Francie 0:2

Branky: 40. Varane, 61. Griezmann. Rozhodčí: Pitana - Maidana, Belatti (všichni Arg.) - Irrati (video, It.). ŽK: Bentancur, Rodríguez - Hernández, Mbappé. Diváci: 43.319.
Uruguay: Muslera - Cáceres, Giménez, Godín, Laxalt - Nández (73. Urretaviscaya), Torreira, Vecino - Bentancur (59. Rodríguez) - Suárez, Stuani (59. Gómez).
Francie: Lloris - Pavard, Varane, Umtiti, Hernández - Pogba, Kanté - Mbappé (88. Dembélé), Griezmann (90.+3 Fekir), Tolisso (80. N'Zonzi) - Giroud.

O chvíli později z podobné standardní situace málem vyrovnal Cáceres, ale jeho hlavičku zneškodnil brankář a kapitán Lloris. Z následné dorážky Godín zblízka přestřelil.

Také začátek druhého poločasu byl hodně vyrovnaný, ale v 61. minutě Jihoameričany potopil Muslera, který mezi rukavicemi propustil Griezmannovu ránu doprostřed branky.

Útočník Atlética Madrid třetím gólem na šampionátu dotáhl v týmové tabulce střelců Mbappého.

Uruguayský tým inkasovaná branka hodně zmrazila a v útoku působil bezzubě. Naopak Francouzi měli hru pod kontrolou a mohli přidat i třetí zásah, ale Tolissova střela v 73. minutě proletěla těsně nad břevnem.

Mistři světa z roku 1998 si závěr bez problémů pohlídali, soupeře porazili poprvé po 33 letech a prodloužili sérii bez porážky na devět zápasů. Uruguay v letošním roce poprvé prohrála.

06.července 2018 v 17:23, příspěvek archivován: 06.července 2018 v 18:17

#FRA is one step closer to the semi-finals after a goal scored by Griezmann that Muslera would really like to have back. #FRA 2 #URU 0 #WorldCup https://t.co/Ntd85h1i7h