3. prosince 2009 0:48 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

'Uplakánek' Arreola se vrací, comeback hlásí i legendární Holyfield

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Chris Arreola. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chris Arreola. | foto: Reprofoto

PRAHA Přestože v ringu působí jako rozzuření medvědi, k zimnímu spánku se profesionální boxeři rozhodně neukládají. Tuto sobotu se mezi čtyři provazy vrací Američan Chris Arreola, přestože mu oficiálně běží trest, a za měsíc si světová profesionální supertíha dočká dalšího comebacku legendárního Evandera Holyfielda.

Dva velké návraty ovšem v sobě skrývají odlišný příběh. Osmadvacetiletý americký pořízek s mexickými kořeny Arreola dostal před dvěma měsíci krutou lekci v Los Angeles od Vitalije Klička – VÍCE O ZÁPASE ČTĚTE ZDE! Po první porážce v profesionální kariéře se ještě v ringu rozbrečel. V návalu emocí musely jeho následující interview televizní společnosti téměř celé vypípat.

Za spršku vulgarit dostal od boxerské asociace WBC Arreola půlroční stopku. Proti ní se v tichosti odvolal a podle všeho uspěl, jelikož se deset týdnů po porážce utká na domácí půdě s neznámým Brianem Mintem. Čtyřiatřicetiletý veterán sice nepatří do světové špičky, přezdívkou "Bestie" se ovšem nepyšní pro nic za nic.

Další z mála bílých amerických bijců dokáže, pokud dostane šanci, soupeře umlátit. To ale nic nemění na faktu, kdo je favoritem zápasu. Velmi pravděpodobně nyní Arreola vymění organizaci WBC za žebříček WBA, kde by v případě výhry poskočil nejspíše místo Minta na 15. místo. "Noční můra", jak se Arreolovi přezdívá, je totiž jasným favoritem sobotního zápasu vypsaného na deset kol, který se uskuteční v Atlantic City.

MINTO PROTI POOREMU:

Duel kmetů, dohromady jim bude skoro 90
Stejný plán, dostat se do elitní společnosti patnáctky nejlepších boxeru organizace WBA má ale také slavný veterán Evander Holyfield. Zápas již sedmačtyřicetiletého Holyfielda je ještě větším překvapením než duel Arreola-Minto.

Až legendární boxer 16. ledna příštího roku vstoupí do ringu, uplyne více jak rok od jeho poslední bitvy. Ano, skutečně je to tak. Bylo to již 20. Prosince 2008, kdy Holyfield skandálně prohrál mistrovský zápas s Nikolajem Valujevem. Od té doby jakoby se po něm slehla zem. Přestože boxer s přezdívkou "Svatý" oficiálně kariéru neukončil.

Rodák z Atlanty ale několikrát dokázal, že není radno jej odepisovat. Přestože za ním nestojí momentálně žádný silný manažer, dokázal si domluvit zápas s nebezpečným Francoisem Bothou. Jihoafričan, který žije a trénuje v Kalifornii, nebude snadným soustem. Ano, Botha také není z nejmladších (letos oslavil jedenačtyřicáté narozeniny), přesto jej až na jednu výjimku dokázaly porazit pouze tři legendy světové supertíhy – Mike "Iron" Tyson, Lennox Lewis a Vladimir Kličko.

Tyson se s Bothou nemazlil a poslal jej tvrdě k zemi.

Přidá se do řady šampionů, kteří si s tvrdým a rychlým Bothou poradili, také Holyfield? Těžko soudit, utkání nemá předem jasného favorita. Jihoafričan naposledy jen remizoval s průměrným Pedrem Carrionem, Holyfield má za sebou již zmíněnou více jak roční pauzu. Jedinou jistotou je jen to, že jejich zápas bude "nejstarším" v historii. Oběma bijcům je dohromady úctyhodných osmaosmdesát let.

V případě vítězství by se ještě Holyfield mohl v roce 2010 objevit ve vytouženém zápase o světový pás. Právě touha sebrat Foremanovi "titul nejstaršího šampiona historie" žene trojnásobného absolutního světového šampiona stále vpřed. A nejeden fanoušek boxu by mu jeho splnění ze srdce přál. Nejprve ale musí zdolal překážku s přezdívkou "Bílý bizon".

  • 0Diskuse


Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky