United ve šlágru zdolali Tottenham, City zůstávají suverénní

18:46
Manchester United porazil v 10. kole anglické fotbalové ligy Tottenham 1:0 a zůstal na druhém místě tabulky. Utkání rozhodl v 81. minutě střídající útočník Anthony Martial. Jejich manchesterský rival City vyhrál 3:1 na půdě West Bromwiche a upevnil si vedoucí příčku. Uspěli i další favorité - Arsenal otočil zápas se Swansea a Liverpool zdolal Huddersfield.

Romelu Lukaku v sobotním šlágru proti Tottenhamu foto: ČTK

Tottenhamu se na Old Trafford dlouhodobě nedaří, od zrodu Premier League v roce 1992 tam prohrál už dvacetkrát. Svěřenci trenéra Pochettina se navíc museli obejít bez nejlepšího střelce soutěže Kanea, jenž se zranil v závěru minulého ligového zápasu proti Liverpoolu.

Šancí se diváci dočkali až v druhém poločase. Rashfordova dorážka ani Valenciova dělovka z hranice vápna se ale neujaly, podobně jako na druhé straně tutovka Alliho, jenž nedokázal usměrnit do sítě Eriksenův dloubáček za obranu.

Klíčovou úlohu v závěrečných minutách sehrál útočník „Rudých ďáblů“ Lukaku. V 79. minutě nejprve hlavou trefil tyč a o dvě minuty později prodloužil vysoký míč do běhu Martialovi, který se postaral o jediný gól zápasu. Francouzský útočník vstřelil v novém ročníku už čtvrtý gól z pozice střídajícího hráče, v tomto ohledu je nejlepší v lize.

V zápase mezi West Bromwichem a City padly v úvodu tři branky v rozmezí necelých pěti minut. Nejprve se trefil v 10. minutě Sané, pro nějž to byl šestý gól v posledních sedmi ligových zápasech. Záhy vyrovnal domácí Rodriguez, vedení na stranu City ale opět překlopil v 15. minutě přízemní střelou z dálky Fernandinho.

Svěřenci kouče Guardioly zápasu jasně dominovali a dokázali přidat ještě třetí gól, když se po hodině hry prosadil před bránou Sterling. Hráči WBA ve druhé minutě nastavení ještě zdramatizovali závěr zásluhou Phillipse, na víc se už ale nevzmohli. „Citizens“ prožívají svůj historicky nejlepší vstup do soutěže, v úvodních deseti kolech si připsali 28 bodů z 30 možných.

Arsenal s Čechem v brance doma prohrával se Swansea po gólu Clucase, po pauze ale domácí zásluhou Kolašinace a Ramseyho utkání otočili. Trenér „Kanonýrů“ Wenger tak oslavil 800. zápas v Premier League vítězstvím. Arsenal navíc na svém hřišti vyhrál dohromady ve všech soutěžích 13 zápasů za sebou, což je nejdelší série od přesunu klubu na stadion Emirates.

Liverpoolu se za celý první poločas nepodařilo najít recept na obranu Huddersfieldu, těsně před pauzou navíc Salah neproměnil pokutový kop. „Reds“ k jasné výhře 3:0 nakonec nasměroval v 50. minutě Sturridge, pro kterého to byl stý gól v kariéře na klubové úrovni.