United rozdrtili Wigan a dotáhli se na City

16:38aktualizováno  18:31
LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru United deklasovali v 18. kole anglické ligy 5:0 Wigan a po pátém vítězství za sebou se bodově dotáhli na vedoucí Manchester City. Lídr tabulky dnes poprvé v sezoně Premier League neskóroval a ztratil body po bezbrankové remíze na hřišti West Bromwiche.

ilustrační foto foto: Reuters

United v posledním utkáním před Vánoci porazili 5:0 Fulham a ke zopakování tohoto výsledku jim dnes pomohl především Dimitar Berbatov. Bulharský útočník nastoupil v ligovém utkání v základní sestavě po třech měsících a odvděčil se hattrickem.

Výsledky 18. kola

Chelsea - Fulham 1:1 (47. Mata - 56. Dempsey), Bolton - Newcastle 0:2 (69. Ben Arfa, 71. Ba), Liverpool - Blackburn 1:1 (53. Maxi Rodríguez - 45. vlastní Adam), Manchester United - Wigan 5:0 (41., 58. a 78. z pen. Berbatov, 8. Pak Či-song, 75. Valencia), Sunderland - Everton 1:1 (26. Colback - 51. Baines z pen.), West Bromwich - Manchester City 0:0

Za jasným vítězstvím nasměroval "Rudé Ďábly" už v 8. minutě Pak Či-song a těsně před tím, než Berbatov ve 41. minutě vstřelil svůj první gól, šel do šaten po červené kartě za faul hostující útočník Conor Sammon. Berbatov se proti oslabenému soupeři trefil ještě v 58. minutě a hattrick dokonal dvacet minut nato z pokutového kopu. Tři minuty před ním se prosadil Antonio Valencia.

Manchester City měl sice na hřišti West Bromwiche převahu, ale nedokázal proměnit ani ty nejvyloženější šance. Nejblíže gólu byl italský útočník Mario Balotelli, ale z třiceti metrů trefil břevno. Lídři tabulky mohli být na druhou stranu rádi za bod poté, co domácí Jerome Thomas nastřelil tyč.

Oba manchesterské týmy mají po dnešku 45 bodů a desetibodový náskok před třetím Tottenhamem, který hraje v úterý v Norwichi. Další ztrátu zaznamenala Chelsea, jež potřetí za sebou remizovala 1:1, tentokrát v londýnském derby s Fulhamem. Zůstala tak čtvrtá a za lídry zaostává 11 bodů.

Favorizovaná Chelsea se přitom dostala do vedení, když dvě minuty po přestávce skóroval Juan Mata. Domácí však drželi příznivý stav pouze deset minut, než se Bryan Ruiz dostal přes Ashleyho Colea do pokutového území a předložil ideální míč Clintu Dempseymu, který zblízka překonal Petra Čecha.

Chelsea měla v závěru místy až drtivou převahu, ale obrana hostů s gólmanem Davidem Stockdalem odolala. Fulhamu se tak podařilo napravit předvánoční debakl s United, což byla jeho nejhorší domácí porážka za posledních 40 let.