Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

United remizovali se Southamptonem v závěru a komplikují si boj o Ligu mistrů

Anthony Martial se raduje z branky. foto: Reuters

Manchester - Fotbalisté Manchesteru United v dohrávce 35. kola anglické ligy doma proti Southamptonu neudrželi vedení a po gólu inkasovaném v šesté minutě nastavení jen remizovali 2:2. "Rudí ďáblové" nevyužili šanci poskočit na třetí místo tabulky a zkomplikovali si boj o Ligu mistrů. Figurují na páté příčce se stejným bodovým ziskem jako čtvrtý Leicester.
  23:51

Manchester vyhrál předchozí čtyři kola a dal v nich 14 branek, dnes ale od úvodu působil nepřesvědčivě. Ve 12. minutě udělal domácí Pogba velkou chybu v rozehrávce, kterou hosté potrestali díky Armstrongovi.

United v polovině úvodního dějství během tří minut otočili stav. Ve 20. minutě 16. gólem v ligové sezoně srovnal Rashford a vzápětí ho v počtu branek dorovnal spoluhráč Martial.

Domácí pak drželi náskok až do nastavení, které museli dohrávat v deseti, protože trenér Solskjaer už využil tři přerušení hry ke střídání. V 96. minutě United po tlaků hostů inkasovali, když po rohu zblízka doklepl míč do sítě střídající Obafemi.

Tři kola před koncem Premier League tak Manchester figuruje mimo elitní čtyřku, která se kvalifikuje do Ligy mistrů. „Rudí ďáblové“ mají šanci ještě v Evropské lize, jejíž vítěz si zajistí start v prestižnější soutěži.