United dokonali senzační obrat v nastavení, Porto rozhodlo v prodloužení

23:14aktualizováno  23:47
Paříž - Fotbalisté Manchesteru United překvapivě postoupili do čtvrtfinále Ligy mistrů. "Rudí ďáblové" v osmifinálové odvetě na hřišti Paris St. Germain zvítězili 3:1 a smazali ztrátu 0:2 z úvodního domácího zápasu, což se ještě nikomu v historii soutěže nepovedlo. Zápas rozhodl ve čtvrté minutě nastavení Marcus Rashford z penalty. Porta po čtyřech letech postoupilo do čtvrtfinále Ligy mistrů. V domácí osmifinálové odvetě porazilo loňského semifinalistu AS Řím 3:1 po prodloužení. Zápas ve 117. minutě rozhodl Alex Telles z penalty. Závěr za hosty odehrál střídající reprezentační útočník Patrik Schick.

V očích nového trenéra United Ole Gunnar Solskjaera se zračí radost z vítězství. foto: ČTK/AP

V prvním poločase se v Parku princů dvakrát trefil Romelu Lukaku, za PSG vyrovnal Juan Bernat. V dramatickém závěru zahrál Presnel Kimpembe rukou a hlavní sudí Damir Skomina po konzultaci s videorozhodčím nařídil pro United pokutový kop, s nímž si poradil Rashford. Manchesterský tým si zahraje čtvrtfinále LM po pěti letech.

United, kterým chybělo devět zraněných hráčů a disciplinárně potrestaný záložník Pogba, začali výborně. Už ve druhé minutě Kehrer nepovedenou zpětnou přihrávkou vyslal do úniku Lukaka, belgický útočník udělal kličku brankáři Buffonovi a otevřel skóre.

Pařížany rychlý inkasovaný gól nepoložil a už za deset minut vyrovnal Bernat, jemuž před odkrytou branku ideálně nahrál Mbappé.

Domácí pak kontrolovali hru a vytvářeli si další příležitosti, přesto ve 30. minutě znovu udeřili „Rudí ďáblové“. Velkou chybu tentokrát předvedl italský veterán Buffon. Jednačtyřicetiletý gólman neudržel Rashfordovu dalekonosnou střelu a Lukaku míč zblízka dorazil do branky.

Hráči PSG začali druhý poločas tlakem a Di María v 56. minutě skóroval, gól však neplatil kvůli ofsajdu bývalého záložníka United. Francouzští šampioni poté působili hodně nervózně a nepřidali pojistku, nejblíže byl v 84. minutě Bernat, který po Mbappého průniku trefil tyčku.

Závěr utkání patřil hostům. Pevné nervy udržel Rashford, i když kopal první soutěžní penaltu za United. Zmražení Pařížané už se v dlouhém nastavení na odpověď nezmohli a připomněli dva roky staré osmifinále s Barcelonou, v němž ztratili domácí náskok 4:0 a po debaklu 1:6 vypadli.

Na vedoucí branku domácího Tiquinha Soarese ještě před pauzou odpověděl z pokutového kopu Daniele De Rossi. Krátce po změně stran Portu vrátil vedení Moussa Marega a dorovnal výsledek z úvodního duelu. Těsně před koncem druhé části prodloužení Alessandro Florenzi v šestnáctce stáhnul Fernanda a rozhodčí Cüneyt Cakir po zhlédnutí videa nařídil pro portugalský tým penaltu, s níž si poradil Telles.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.