11. prosince 2009 22:22 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Ukecaný šampion David Haye opět urazil Klička a těší se na výzvu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 4Diskuse
David Haye ví, jak naštvat své soupeře. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Haye ví, jak naštvat své soupeře. | foto: AFP

PRAHA/LONDÝN Britský boxer má na ukrajinské hory svalů prostě a jednoduše políčeno. Vše začalo již loni a pokračuje také letos. A je mu jedno, zda zrovna urazí Vitalije či jeho mladšího bratra Vladimira.

Nejdříve pobouřil rodinný klan Kličků fotkou, na které je vyobrazen, jak drží v bílé košili a kravatě uříznutou hlavu Vladimira Klička. Následně letos při tiskové konferenci před zápasem právě s Vladimirem (utkání se nakonec neuskutečnilo) vzal na sebe černé tričko, kterému dominovala kresba s uříznutými hlavami obou ukrajinských bratrů.

Hlášky o tom, že nejsou Vladimir či Vitalij skutečnými šampion nyní, ještě před sobotním zápasem Vitalije s Američanem, vyšperkoval. "Zápas toho rádoby šampiona sledovat nebudu. Skutečností, že se duel o světový titul koná ve Švýcarsku, mluví za vše," připomíná britský boxerský spratek fakt, že v Německu ani ve Spojených státech o utkání příliš velký zájem nebyl.

Urážkami sleduje Haye vlastní zájmy
To ale nebylo vše. "Vitalijovi je skoro 40 let a jeho biologické hodiny neúprosně tikají. Měl by ukončit svou kariéru co nejdříve. Pokud má zapotřebí boxovat s chlápky jako je Johnson, nikdy se nemůže stát legendou. Takových Johnsonů běhá po Americe přibližně milión. Jeho jediný zápas, který vejde do historie, je ten s Lennoxem Lewisem a ten Kličko prohrál," pokračoval Haye v kritice současného šampiona WBC. To, že on sám na tom není o moc lépe, tak nějak již při svém prohlášení pozapomněl.

Navíc důvod jeho slov je zřejmý. Brit zatím jako jediný boxer ze špičky nemá naplánovaný další zápas. A podle všeho touží po tom, aby Vitalij Kličko v sobotu vyhrál a on jej poté mohl vyzvat k dalšímu duelu, ve kterém by se pokusil sjednotit pásy WBA a WBC. A jak na slova velkohubého Hayeho zareagoval "napadený"?

"Způsob, jakým se prezentuje (David Haye), je vyloženě trapný. Pokud zase těsně před utkáním neuteče, dočká se večera, na který do smrti nezapomene. A věřte, že ho to bude moc bolet. Opravdu moc," rýpnul si do soka Vitalij a připomněl kontroverzní zrušení zápasu Hayeho s Vladimirem, které se letos v červnu neuskutečnilo kvůli údajnému zranění velkohubého vyzývatele.

Také už se těšíte, až se oba kohouti utkají v ringu? Pokud vše půjde podle plánu, dělí nás od něj nejspíše jen týdny.

  • 4Diskuse


Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!