Slavia - Zenit 2:0. Sešívaní zvládli poslední zápas a poháry si zahrají i na jaře

20:52
PRAHA - Fotbalisté Slavie jsou po Plzni druhým českým týmem v jarní části Evropské ligy. V závěrečném zápase skupiny porazili Zenit Petrohrad 2:0 díky brankám Zmrhala se Stochem z první půle a postupují z druhé příčky.

Slavící dvojice Slavie Miroslav Stoch a Jaromír Zmrhal. foto:  Michal Šula, MAFRA

Slavia Praha - Zenit Petrohrad 2:0 (2:0)

Branky: 32. Zmrhal, 41. Stoch

Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Ngadeu, Zelený (90+2. Baluta) - Zmrhal, Souček, Stoch (90. Frydrych), Hušbauer, Olayinka - Škoda (85. Traoré)

Zenit: Keržakov - Mammana, Neto, Mevlja - Nabiullin (46. Mak), Smolnikov, Marchisio, Kranetvitter, Hernani - Zabolotnij (46. Driussi), Šatov (74. Kuzjajev)

Slávisté postoupili do vyřazovací fáze Evropské ligy poprvé v historii, předtím hrála na jaře Pohár UEFA v sezoně 2007/08.

Úspěch si zasloužili, proti Zenitu, už před zápasem jistému vítězi skupiny, byli lepší. Bylo na nich vidět, že chtěli víc. A po utkání si mohli poslechnout hromové: Hoši, děkujem!

Jako první udělal fanouškům radost Zmrhal, který po půlhodině hry otevřel skóre. Akce začala na levé straně u Ngadea, klíčovou roli v ní sehrál Olayinka, který udržel v těžké pozici balon a vysunul do vápna Hušbauera. Zkušený záložník pak levačkou našel pod sebou hráče s číslem osm. A ten už měl zakončení snadné.

Nedlouho před přestávkou navíc vedení Slavie zdvojnásobil Stoch. Coufal nevypustil sprint dozadu, po zisku míče přihrál a slovenský reprezentant se po kličce na střed z dálky levačkou trefil o tyč. Výstavní branka, na podzim dvanáctá.

Ocenil ji i skvěle zaplněný Eden, navzdory teplotě pod bodem mrazu dorazila na stadion téměř osmnáctitisícová návštěva, která se starala o výbornou atmosféru. K té přispíval také početný kotel z Ruska. Fandové Zenitu svůj sektor v rohu arény zaplnili téměř po strop.

Jaromír Zmrhal pohotově skóroval do branky Zenitu.
Ve většině případů byli fotbalisté Slavie na míči dříve než soupeř.

Už v páté minutě se přímo pod nimi zaskvěl brankář Keržakov, který fantasticky vytáhl hlavičku Ngadeua po rohovém kopu.

Do utkání vstoupili aktivněji slávisté. Dobře kombinovali, hráli hodně do šířky, kde křídla náběhy k ose hřiště vytvářela prostor pro krajní beky. Coufal na začátku centroval pod sebe na nikoho, Zelený byl později úspěšnější: našel Olayinku, kterému však Nabiullin odkopl balon těsně před střelou.

Hosté, kteří už mají jaro v Evropské lize i první příčku v kapse a do Prahy si mohl dovolit nevzít třeba Dzjubu nebo Ivanoviče, naopak neměli téměř nic. Za zmínku stojí snad střela slavného Itala Marchisia, která Koláře neohrozila. Jinak nula, žádný jiný pokus, ani na bránu.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...