14. března 2007 17:33 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

UEFA trestala bitku v Lize mistrů

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse

NYON Obránce Valencie David Navarro, jenž zlomil minulý týden soupeři nos, si sedm měsíců nezahraje. Tresty vynesla disciplinární komise UEFA. Ta reagovala na bitku po utkání osmifinále Ligy mistrů španělského klubu s Interem Milán.

Inter i Valencie navíc zaplatí pokutu, která činí 250 tisíc švýcarských franků (téměř 4,4 milionu korun) pro každý klub. Zákazů startu od dvou do šesti zápasů na evropské scéně se dočkalo i dalších pět hráčů, z toho čtyři z milánského Interu.

Tresty hráčů se vztahují jen na evropské poháry, zatímco Navarro si  zřejmě nezahraje vůbec - ani v domácí lize, ani za národní tým. Stačí, aby jej potrestala i mezinárodní federace FIFA, která o to již byla požádána. Všichni potrestaní mají nyní tři dny na případné odvolání.

K incidentu došlo když 6. března skončilo odvetné osmifinálové utkání prestižní klubové soutěže remízou. Fotbalisté Valencie slavili postup do čtvrtfinále. Hned poté se ale strhla hromadná bitka, údajně vyprovokovaná hráči Interu, kteří neunesli porážku.

"Bylo to odporné a smutné. Někteří hráči se prostě neovládli a provokovali," citovaly agentury útočníka Valencie Davida Villu. Do pošťuchujícího se hloučku poté přiběhl domácí náhradník Navarro, udeřil do obličeje milánského obránce Burdissa a zlomil mu nos.

Trestu ale neunikli ani další hráči, kteří se zapojili do bitky, jež po Navarrově útoku ještě gradovala a dohru měla i v kabinách. Obránci Interu Burdisso s Maiconem dostali stop na šest zápasů, jejich spoluhráč Iván Córdoba na tři a útočník Julio Cruz na dvě utkání. Z týmu Valencie byl vedle Navarra potrestán ještě obránce Marchena, který si nezahraje čtyřizápasy evropských klubových soutěží.
Lidovky.cz
  • 1Diskuse
Najdete na Lidovky.cz