Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Úchvatná bitva plná zvratů pro Capitals

4:12
PRAHA/PITTSBURGH - Čím déle se tato série hraje, tím nádhernejší hokejovou bitvu mohou milovníci hokeje sledovat. Hráči Pittsburghu a Washingtonu dnes napínali nervovou soustavu obou táborů fanoušků 66 minut a 22 vteřin, než rozhodl chytrou tečí washingtonský obranář Steckel o tom, že "hvězdné války" zažijí ještě jedno, poslední sedmé utkání.

Mladé fanynky Pittsburghu. foto: AFP

Těžko se dnes hledají superlativa po předešlých pěti nádherných hokejových bitvách. Ani šestý souboj Pittsburghu a Washingtonu však nezůstal označení "hvězdné války" nic dlužen.

Ta série má vše co si lze přát. Dnešní utkání nabídlo obvyklý scénář z posledních tří duelů, ve kterých vládli "Tučňáci". Domácí soupeře vysoko přestříleli a v 6. minutě po spolupráci Crosby-Guerin otevřeli také skóre. O půl hodiny později bylo vše jinak - Capitals zásluhou Kozlova a Fleischmanna (v signalizované výhodě) otočili na 2:1. To byl však teprve první ze zvratů v zápase.

PITTSBURGH - WASHINGTON 4:5 pp:

Okamžik zápasu: Dvě tváře Brookse Laicha

Bojovník v dresu Washingtonu zažil rozporuplný večer. Nejprve dvakrát oslabil své kamarády a musel se modlit na trestné lavici. Především pak při druhém trestu, který přišel za zbytečné sekání 2 minuty a 2 vteřiny před koncem 3. třetiny. Navíc za stavu 4:4.

Pittsburgh vedený Crosbym a Malkinem hosty doslova ždímal, nakonec však "mečbol" nevyužil. Laich byl v prodloužení na ledě při rozhodujícím momentu zápasu, když jeho nahození od modré na Fleuryho tečoval do sítě Steckel.

Ze štvance se tak stal hrdina. Hranice mezi úspěchem a zatracením je někdy neskutečné tenká.

Další přišel během pěti minut na přelomu druhé a třetí třetině - nejprve Eaton nachytal střelou mezi betonu Varlamova, ve 45. minutě vymetl ruskému mladíkovi z levého růžku branky všechny pavučinky Letang. Na kostce nad ledem svítil čas 4:40 a 3. třetina.

Pittsburgh pykal za nevyužitou výhodu v závěru třetí třetiny
V čase 6:07 již vedl opět Washington, tentokrát 4:3. Také hosté totiž využili přesilovku a o několik vteřin později nachytal z nulového úhlu Fleuryho ruský útočník Kozlov. Hosté se poté stáhli do obrany a bránili se místy drtivému tlaku "Pens". Ti se zaslouženého vyrovnání dočkali v 56. minutě. První lajna "Tučňáků" výborně forčekovala v útočné třetině, puk se dostal před brankou, kde jej Crosby dosloval dostrkal za záda bezmocného Varlamova.

O dvě minuty později dostali domácí jedinečnou šanci ukončit sérii. V čase 57:58 se pakoval na trestnou za sekání Laich. Pittsburgh přišpendlil hosty před gólmana Varlamova, ten ale spršce střel domácích odolal. Na řadu přišlo prodloužení.

V něm zazvonilo ve 4. minutě břevno za Varlamovem po střele obránce Scuderiho a po kontru hostí vytáhl nádherný semafor Fleury proti bombě Ovečkina. Hosté se však nakonec za aktivitu v prodloužení dočkali zasloužené odměny. Steckel vyhrál buly v útočném pásmu a posunul puk na Laicha. Ten si dvakrát přihrál s Bradleym a vypálil na Fleuryho, před kterým tečoval kotouč šikovně Steckel - 4:5.

FAMÓZNÍ FLEURY PROTI OVEČKINOVI:

Naštvaný Fleury zmizel okamžitě v kabině, kam jej rychle následovali také spoluhráči. Nejsledovanější hokejová série všech dob tak bude mít v noci ze středy na čtvrtek na programu sedmé, rozhodující utkání. Fanoušci se tak mohou těšit na další úchvatnou bitvu dvou vládců NHL Sidney Crosbyho a Alexandera Ovečkina. Kdo se nakonec bude radovat?

6. UTKÁNÍ 2. KOLA PLAY OFF STANLEY CUPU:
PITTSBURGH - WASHINGTON 4:5 PO PRODLOUŽENÍ (1:0, 1:2, 2:2 - 0:1)

Branky: 5. Guerin, 40. Eaton, 45. Letang, 56. Crosby - 27. a 47. Kozlov, 35. Fleischmann, 46. Sjomin, 67. Steckel. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Střely na branku: 42:25. Diváků: 17 132. Stav série: 3:3.

Poslední sedmé utkání se hraje v noci ze středy na čtvrtek opět ve Washingtonu.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...