Účast Krejčího na MS se vzdaluje. Sám pomohl ke třetí výhře Bostonu

10:07
BOSTON (USA) - Český hokejový útočník David Krejčí svým prvním gólem v letošním play off NHL pomohl Bostonu k výhře nad Buffalem 3:2 v druhém prodloužení. Bruins zvýšili vedení v sérii na 3:1 a v pátek mohou v pátém utkání rozhodnout o postupu do druhého kola.

Krejčí Boston - Buffalo foto: Reuters

Boston - Buffalo 3:2 (stav série 3:1)

Krejčí odstartoval velký obrat Bruins, kteří po dvou třetinách prohrávali 0:2. V 43. minutě se český reprezentant dostal v přesilové hře k odraženému kotouči a trefou do odkryté branky snížil. O čtyři minuty později vyrovnal Patrice Bergeron, rozhodující branku pak vstřelil až v 88. minutě Miroslav Šatan v přesilové hře, když Sabres pykali za příliš mnoho hráčů na ledě.

"Jsem rád, že jsem konečně pomohl týmu k vítězství. Ani nevím, jak to tam spadlo," řekl rozradostněný Šatan, jenž se proti svému bývalému klubu, v němž strávil osm sezon, prosadil ve vyřazovacích bojích vůbec poprvé.

Šatan dal gól až v samém závěru přesilovky, když ho při rychlé akci našel rozjetého mezi kruhy Michael Ryder, slovenský útočník oklamal brankáře Ryana Millera kličkou do bekhendu a pohodlně zavěsil. "Naznačil jsem střelu a trochu brankáře vylákal z branky. Pak už to bylo jednoduché," rozpomněl se nakonec Šatan na klíčový okamžik zápasu.

Trenér hostů Lindy Ruff byl po zápase zklamaný, a když mu novináři na tiskové konferenci předhodili, že to jeho tým pořádně zbabral, omezil své vyjádření na minimum a odešel. "Byl to poctivě odehraný zápas z obou stran a nikdo to neodflákl. V druhé třetině za stavu 2:0 jsme měli několik přečíslení, kdy jsme mohli přidat třetí gól a rozhodnout. Tam se zápas zlomil," uvedl Ruff.

Montreal - Washington 3:6 (stav série 1:3)

Vedení v sérii 3:1 získali také hokejisté Washingtonu, kteří dokázali uspět i v druhém utkání na ledě Montrealu a vyhráli 6:3. Vyrovnaný zápas pro sebe Capitals zlomili až v posledních devíti minutách třetí třetiny, kterou vyhráli 4:1. Dvěma góly pomohli hostům k vítězství Alexander Ovečkin a Mike Knuble. Klíčový moment utkání však přišel už v poslední minutě druhé třetiny.Domácí Canadiens byli do té doby lepším týmem a v přesilové hře mohli navýšit své vedení 2:1. Místo toho však šest sekund před přestávkou inkasovali, když v útočném pásmu propadl český obránce Roman Hamrlík, hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho a Knuble zužitkoval přihrávku Boyda Gordona ve vyrovnávací gól. "Nemůžu svým hráčům vytknout nasazení, myslím, že makali na maximum," prohlásil trenér Montrealu Jacques Martin. "Je potřeba ocenit výkon soupeře. Mají ohromně šikovné hráče, kteří dokážou potrestat vaše chyby. Dnes se to jasně ukázalo," litoval Martin. Jedním z hlavních strůjců úspěchu Capitals byl brankář Semjon Varlamov, který svůj tým podržel především v druhé třetině, kterou Canadiens vyhráli na střely 21:9. "Je potřeba férově přiznat, že bez něj bychom asi prohráli. Montreal měl v druhé třetině spoustu kvalitních šancí a nebýt Semjona, prohrávali bychom po čtyřicet minutách aspoň 1:4," uvedl trenér Capitals Bruce Boudreau.

Los Angeles - Vancouver 4:6 (stav série 2:2)

Díky povedenému výkonu v třetí třetině vybojovali ve středu vítězství také hokejisté Vancouveru, kteří vyhráli v Los Angeles 6:4 a vyrovnali stav série na 2:2. Canucks v utkání třikrát prohrávali, do vedení šli teprve v polovině třetí třetiny, kterou vyhráli 4:1. Rozhodující gól vstřelil za stavu 4:4 v 58. minutě vítěz bodování základní části Henrik Sedin, který si tak připsal první gól v play off.