Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf

Tygři si poradili s Kometou a jsou druzí, Vítkovice v extralize znovu prohrály

Autor prvního gólu Liberce Tomáš Filippi. foto: ČTK

Hokejisté Liberce udolali v předehrávce 23. kola extraligy Kometu Brno 3:2, vyhráli podeváté v řadě a posunuli se na druhé místo tabulky. Rozhodl Jaroslav Vlach ve 46. minutě. Hostům k úspěchu nepomohly ani dvě branky kapitána Martina Zaťoviče a velmi dobrý výkon gólmana Karla Vejmelky. Vítkovice utrpěly na domácím ledě od Mladé Boleslavi debakl 3:7.
  21:00

Další vítězství pro Spartu. Kruppovi svěřenci zvítězili ve Vítkovicích a upevnili svou pozici

Do první šance se dostal ve 3. minutě domácí Musil, skóre se ale poprvé změnilo až v 15. minutě, kdy za Vejmelkova záda prošla tečovaná Lencova střela od modré čáry. Kometě, v jejíž sestavě chyběl zkušený útočník Plekanec, se ale podařilo rychle odpovědět. Birnerovo vyloučení využil Zaťovič.

Druhou třetinu opanovali Severočeši, na výsledku se to ale neprojevilo. Do vedení posunul Tygry při přesilové hře Hudáček, ale řada dalších šancí zůstala nevyužita. V polovině utkání si domácí vytvořili drtivý tlak a při hře pět na pět drželi soupeře v obranném pásmu jako při početní výhodě, Vejmelka ale i za pomoci spoluhráčů vše vyřešil.

Předehrávka 23. kola hokejové extraligy:

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Filippi (Lenc, Šmíd), 24. L. Hudáček (Filippi, Lenc), 46. J. Vlach (Hanousek, Kolmann) - 17. Zaťovič (Orsava, P. Holík), 34. Zaťovič (O. Němec, Pyrochta). Rozhodčí: Horák, Pražák - Kajínek, Špringl. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 6015.

A ve 34. minutě šokoval libereckou arénu kapitán hostů Zaťovič, jenž po rychlém protiútoku podruhé překonal Hrachovinu a vyrovnal. Poměr střel ve třetině byl v té době přitom 10:1 ve prospěch domácích. Zaťovič si 15. gólem v sezoně upevnil druhé místo v tabulce střelců extraligy za suverénním Milanem Gulašem z Plzně.

Domácí se ale i přes Vejmelkův velmi dobrý výkon opět dostali do vedení. Ve 46. minutě jej překonal Vlach, od jehož bruslí se odrazila Hanouskova nepřesná střela od modré čáry. Těsné vedení domácí udrželi i při závěrečném tlaku Komety.

Boleslav venku rozstřílela Vítkovice

Pouhých jednadvacet hodin po středečním utkání se Spartou vstoupily Vítkovice do zápasu lépe a už v první minutě mohly vést, jenomže i nejlepší střelec Bukarts si zblízka vylámal zuby na Krošeljovi, který pohotovým skokem zabránil skoro jistému gólu.

Zleva Šimon Stránský z Vítkovic, brankář Gašper Krošelj a Pavol Skalický z...
Zleva Mitchell Fillman a Jan Stránský z Mladé Boleslavi, Alexandre Mallet z...

Vyložených šancí v prvním dějství moc nebylo. Přesto v 18. minutě z rychlého výpadu skóroval vítkovický Guman, byť se hosté bouřili a protestovali proti ofsajdu na modré čáře.

Hosté se v Ostravě rozjížděli pozvolna, ve druhé části ale zrychlili hru a se situací na ledě se záhy změnilo i skóre. Dolejš ještě kryl příležitosti Zbořila a Vondrky, ale ve 28. minutě se z mezikruží trefil nad jeho vyrážečku Najman.

Bukarts byl navíc za protesty vyloučen na dvě minuty a do konce utkání a Mladá Boleslav v přesilovce zásluhou Klepišovy rány během 21 sekund otočila skóre. Středočeši měli nadále převahu a další šance; Stránský ze sóla Dolejše kličkou nepřelstil, Vondrka rozezněl tyč.

Předehrávka 23. kola:

HC Vítkovice Ridera - BK Mladá Boleslav 3:7 (1:0, 1:3, 1:4)

Branky a nahrávky: 18. Guman (Werbik), 37. Kvasnička (Roman, Gregorc), 51. P. Zdráhal (Trška, Š. Stránský) - 28. Najman (Cienciala), 28. Klepiš (Vondrka, Hrbas), 38. Skalický (A. Zbořil, Vondrka), 46. Kurka (Cienciala, P. Kousal), 50. P. Kousal (Bičevskis), 54. R. Zohorna (Pláněk, Jeglič), 55. D. Šťastný (Najman). Rozhodčí: Hejduk, Veselý - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:6, navíc Roberts Bukarts (Vítkovice) 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3925.

Vítkovice se krátkodobě vzchopily v přesilovce pět na tři, kterou sice nevyužily, ale pokračující tlak zúročil už při hře pět na čtyři zblízka Kvasnička. Domácí ale hned v dalším střídání trestuhodně propadli ve středním pásmu a z přečíslení Skalický vrátil po 42 sekundách vedení opět hostům. Těsně před koncem druhé třetiny stihl orazítkovat tyč ještě Hrbas.

Ale hosté nepolevili a ve 46. minutě šli do dvoubrankového trháku zásluhou Kurky, který skóroval příklepem bez přípravy. Vzápětí měl Klepiš výhodu trestného střílení za faul ve vyložené šanci, ale Dolejše blafákem nepřekonal. Když v 50. minutě přidal ale v oslabení Kousal pátý gól, začalo se nést halou skandování „Petr ven“ žádající si odvolání vítkovického kouče.

Vítkovice sice záhy snížily Zdráhalovou tečí, ale v pohodě hrající soupeř ihned kontroval zásluhou Zohorny a Šťastného. Vítkovičtí dohrávali před vylidněným hledištěm a podvanácté za sebou v normálním čase nezvítězili.