11. ledna 2010 10:26 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Tvrdé tresty za bitku roku: kontumace pro oba týmy. Čechov v podmínce

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Jaromír Jágr brání spoluhráče. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr brání spoluhráče. | foto: Reuters

MOSKVA Pouze několik hodin po sobotní rekordní bitce v ruské KHL mezi hokejisty Čechova a Omsku rozhodlo vedení soutěže o trestech pro oba týmu. Ty si do tabulky shodně připsaly kontumační porážku 0:5, domácí "Klub rváčů" navíc dostal podmínku: ještě jeden prohřešek a ze soutěže bude vyloučen.

Zápasy s Čechovem rozhodně nebývají nudné. To, co se ale odehrálo v sobotu, když proti domácím ranařům nastoupili hokejisté Omsku, již ale s nejrychlejší kolektivní hrou na světě příliš společného nemá.

VIDEO: ZÁPAS OMSKU SE NEDOHRÁL KVŮLI OBŘÍ BITCE, PRAL SE TAKÉ JÁGR - VÍCE ZDE!

A vedení ruské soutěže mělo na celou záležitost stejný názor. Po nedělním sedmihodinovém jednání vyneslo tvrdé tresty:

Co řekl Jágr ruským médiím

"V NHL by se něco takového nestalo...Vše začalo, když někdo z nich přijel k jednomu našemu hráči a píchl jej hokejkou. Můžeš být bitkař, ale musíš přece dodržovat nějaký kodex cti....Držel jsem ho (Verota) a on mi povídá: Nech toho, nebudeme se prát. Tak jsem ho pustil a on mě za pár vteřin praštil do obličeje. Upadl jsem, protože jsem tu ránu vůbec nečekal."

oba týmy kontumačně prohrály 0:5, zápas se opakovat nebude, sedm hráčů (šest domácích, jeden z Omsku) má pozastavenou činnost.

Čechov navíc musí zaplatit pokutu 2,4 milionu korun, Omsk dostal "jen" milion. Čechovský "Klub rváčů" dostal navrch ještě podmínku - ještě jeden podobný prohřešek a bude z elitní soutěže vyloučen.

Není se co divit, tým Viťaz Čechov je v celé soutěži nejhorší, své fandy "baví" pouze mlácením soupeřů, především pak Simon s Verotem, jejichž pověst by se více hodila k trestancům než k hokejistům. A vedení soutěže již pomalu dochází trpělivost.

HOKEJOVÁ BITKA ROKU:Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky


Najdete na Lidovky.cz