30. dubna 2017 11:30 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Tvrďák Jordán vypadl ze hry o MS, opět má problémy s kolenem

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Michal Jordán (vlevo) hrát na následujícím MS nebude. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Jordán (vlevo) hrát na následujícím MS nebude. | foto: Reuters

ČESKÉ BUDĚJOVICE Hokejový obránce Michal Jordán vypadl z boje o nominaci na mistrovství světa. Zkušený bek Kazaně si v play off Kontinentální ligy poranil vazy v koleně, ale přesto s reprezentací trénoval a rehabilitoval.

V sobotu se ale jeho stav opět zhoršil a není šance, že by byl pro šampionát fit.

„Dnes všechno padlo. Byl ráno na rozbruslení, ale měl zdravotní problémy. Bohužel jsme se museli s Michalem rozloučit,“ řekl asistent trenéra Jaroslav Špaček po dnešní výhře národního týmu v Českých Budějovicích nad Švédskem 8:4.

S mužstvem se momentálně nepřipravuje ani útočník Jiří Sekáč, jenž si z úvodního zápasu s Finskem odnesl po nárazu na mantinel otřes mozku. „Čekáme výsledky vyšetření,“ uvedl Špaček.

„Mysleli jsme si, že budeme mít přetlak v útoku, ale pár hráčů se nám zranilo a vše se trošičku zúžilo. Dost hráčů nás ale překvapilo a ukazuje, že se (o nominaci) rve. Každý ale ví, že na mistrovství musíme vzít zdravé hráče,“ dodal Špaček.

Čeští hráči ve speciálních modrých svetrech k uctění výročí československého týmu.
Petr Holík si najíždí na přihrávku Radka Gudase.

Aktuálně jsou v kádru pro MS tři brankáři, dvanáct obránců a 18 útočníků. A to včetně Sekáče a dvojice Tomáš Plekanec, David Pastňák, která se k týmu připojí až v dějišti turnaje.

Po nedělním zápasu proti Rusku by kouč Josef Jandač měl oznámit zúžení kádru. Plánuje nechat v mužstvu tři gólmany, devět obránců a 15 útočníků. Na MS může nastoupit 25 hráčů.

ČTK
  • 0Diskuse
Štědrý dárce spermatu má 100 dětí. Geny daruje přes Facebook
Štědrý dárce spermatu má 100 dětí. Geny daruje přes Facebook

S kontroverzním způsobem, jak pomoci především homosexuálním a neplodným párům, přišel 38letý Američan.