Trpišovskému první ligový zápas na lavičce Slavie nevyšel. Prohrál v Jihlavě

18:20
jihlava - Jindřichu Trpišovskému se soutěžní premiéra na lavičce Slavie vůbec nepovedla. Sešívaní totiž na hřišti v tabulce dosud posledního týmu prohráli 0:1 a premiéra na lavičce Jihlavy tak naopak dopadl na jedničku pro Martina Svědíka.

Jindřich Trpišovský hned na úvod se Slavií prohrál. foto: slavia.cz

Slovácko vyhrálo záchranářský duel v Ostravě

Fotbalisté Slovácka ovládli hned na úvod jara záchranářskou bitvu v Ostravě. Po gólech Stanislava Hofmanna a Tomáše Zajíce zvítězili na půdě patnáctého Baníku 2:1 a svému konkurentovi v boji o udržení se vzdálili na čtyři body.

Slovácko zažívá chuť venkovní výhry po 14 měsících a 14 zápasech bez plného bodového zisku.

Karviná vyhrála gólem v závěru v Boleslavi

Fotbalisté Mladé Boleslavi vstoupili do jarní části první ligy domácí porážkou 0:1 s Karvinou. V duelu 17. kola sice byli doma aktivnějším týmem, ale nepřekonali dobře chytajícího brankáře Patrika Le Gianga.

Naopak v nastavení neuhlídali svého bývalého hráče Tomáše Wágnera, který zařídil hostům důležitou výhru.

Karviná tak i ve čtvrtém vzájemném utkání bodovala, když dosud měla zvenku v sezoně jediný bod, zatímco Boleslav doma vyhrála jen dva z posledních 10 domácích zápasů a prohrála už počtvrté za sebou.

Rada zažil vítězný debut v Jablonci

Fotbalisté Jablonce porazili v úvodním jarním kole první ligy Teplice 2:1.

Hosty poslal v šesté minutě do vedení při návratu do nejvyšší soutěže po zranění Jakub Hora, ale v 36. minutě srovnal Černohorec Vladimir Jovovič a tři minuty před koncem rozhodl z penalty Jan Chramosta, zimní posila domácích.

Vítěznou obnovenou soutěžní premiéru na lavičce Jablonce zažil trenér Petr Rada, který v minulosti vedl i Teplice. Domácí o bod přeskočili soupeře v tabulce.

„Samozřejmě první zápas v soutěži bývá ošemetný. S naším výkonem jsem až na nějaké pasáže spokojen, vítězství na úvod jarní sezony je důležité. Porazili jsme Teplice, ambiciózní klub,“ pochvaloval si na tiskové konferenci Rada.

Zlín neproměnil penaltu a remizoval s Duklou

Fotbalisté Zlína na úvod jara doma remizovali 1:1 s Duklou, kterou v první lize neporazili posedmé za sebou. Hosty v 62. minutě poslal do vedení Daniel Tetour, v 73. minutě vyrovnal Petr Hronek.

Za bezbrankového stavu brankář Dukly Filip Rada zneškodnil penaltu Mirzadu Mehanovičovi. Pražané se ani na devátý pokus nedočkali venkovní výhry v této sezoně nejvyšší soutěže.

„Zůstali jsme za očekáváním. Dukla nás dokázala vyvést z tempa a my se do něj dostali jen, když jsme srovnali na 1:1,“ řekl po utkání 17. ligového kola trenér Zlína Bohumil Páník.

„Remíza tomu utkání sluší. Neměli jsme v zápase na víc, abychom si zasloužili výhru,“ doplnil kouč Dukly Jaroslav Hynek.

Bohemians v deseti udrželi výhru nad Brnem

Fotbalisté Bohemians 1905 porazili v úvodním jarním kole první ligy Brno 1:0 a posunuli se na šesté místo tabulky. Zápas rozhodl v 63. minutě z penalty Dominik Mašek a Pražané už výhru udrželi i po vyloučení Siima Lutse z 66. minuty. Bohemians se povedla odveta za lednové prohrané finále zimního turnaje Tipsport ligy s Brnem, naopak kouči Zbrojovky Romanu Pivarníkovi v den jeho 51. narozenin nevyšel návrat do Ďolíčku, kde dříve trénoval.

Na obou týmech týmech bylo patrné, že hrají úvodní zápas jarní části sezony. Nikdo nechtěl udělat chybu a v úvodním dějství se na vyložené šance čekalo marně. Nejblíže ke gólu měl v sedmnácté minutě domácí Reiter, který o křížnou střelou těsně minul zadní tyč. „Klokani“ postupně získali mírně navrch, ale Brno bylo v  první půli střelecky aktivnější, i když žádný z pokusů brankáře Fryštáka nijak výrazněji neohrozil.

Hned po přestávce pálil z otočky stejnojmenný syn domácího trenéra Hašek, zamířil však těsně nad. Poté převzalo iniciativu Brno a po hodině hry musel Fryšták s vypětím sil vyboxovat balon po centru a následné hlavičce.

Za tři minuty udeřilo na druhé straně. Hašek vysunul do úniku Maška, který po kontaktu s brankářem Melichárkem upadl a rozhodčí Franěk bez váhání nařídil penaltu. K ní se postavil sám faulovaný Mašek a poslal brněnského gólmana na opačnou stranu. „Klokani“ skórovali v lize po 270 minutách.

Hned za další tři minuty si ale domácí cestu za výhrou zkomplikovali. Luts zastavil unikajícího protihráče a Franěk ho po druhé žluté kartě vyloučil. Brňané sice soupeře svírali, ale vyloženou šanci z přesilovky nevytěžili. Zbrojovka v nejvyšší soutěži nedala Bohemians gól počtvrté za sebou a poosmé z devíti venkovních zápasů této ligové sezony prohrála.

Výsledky 17. kola:

Vysočina Jihlava - Slavia Praha 1:0 (1:0)
Branka:
10. Dvořák. ŽK: Schumacher, Ikaunieks - Sýkora, Kolář, Danny, Deli. Diváci: 3789.
Jihlava: Rakovan - Vaculík (65. Holík), Tlustý, Buchta, Schumacher - Ljovin - Fulnek (83. Klíma), Urblík, Dvořák, Zoubele (86. Štěpánek) - Ikaunieks.
Slavia: Kolář - Frydrych (73. Danny), Kúdela, Deli, Sýkora - Ngadeu - Mingazov (46. Stoch), Hušbauer (78. Necid), Bucha, Zmrhal - Škoda.

Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 1:2 (0:1)
Branky:
74. Poznar - 33. Hofmann, 51. Zajíc. Rozhodčí: Hrubeš - Koval, Flimmel. ŽK: Jirásek - Zajíc, Hofmann. Diváci: 6074.
Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Psyché, Procházka, Fleišman - Jirásek - Fillo, Hrubý, Diop (46. Mičola), De Azevedo (59. Granečný) - Poznar.
Slovácko: Heča - Juroška, Hofmann, Břečka, Divíšek - Janošek, Daníček - Havlík, Sadílek (78. Machalík), Petr (66. Navrátil) - Zajíc (90. Kubala).

FK Mladá Boleslav - Karviná 0:1 (0:0)
Branka:
90.+1 Wágner. Rozhodčí: Julínek - Pelikán, Horák. ŽK: Hubínek, Matějovský, Křapka - Štepanovský, Šisler, Kalabiška. Diváci: 2166.
M. Boleslav: Šeda - Pauschek, Klíma, Takács, Křapka - Jánoš - Přikryl (84. Magera), Matějovský (61. Valenta), Hubínek, Mareš - Mebrahtu (71. Ladra).
Karviná: Le Giang - Čolič, Janečka, Hošek, Eismann - Šisler, Panák (76. Smrž) - Štepanovský (90. Lingr), Budínský (90.+3 Štěrba), Kalabiška - Wágner.

FK Jablonec - FK Teplice 2:1 (1:1)
Branky:
36. Jovovič, 87. Chramosta z pen. - 6. Hora. Rozhodčí: Královec - Hájek, Myška. ŽK: Lischka - Ljevakovič. Diváci: 1710.
Jablonec: Hrubý - Holeš, Pernica, Lischka, Hanousek - Hübschman - Masopust, Trávník, Považanec (79. Doležal), Jovovič (87. Zelený) - Chramosta (90. V. Kubista).
Teplice: Diviš - Hyčka, Čmovš, Král, Krob - Ljevakovič, Kučera - Vošahlík (88. Trubač), Hora (67. Žitný), Rezek (88. Červenka) - Vaněček.

Fastav Zlín - Dukla Praha 1:1 (0:0)
Branky:
73. Hronek - 62. Tetour. Rozhodčí: Příhoda - Mokrusch, Dresler. ŽK: Ostojič (Dukla). Diváci: 3024.
Zlín: Dostál - Kopečný (67. Ekpai), Hnaníček, Gajič, Matejov - Vukadinovič (82. Džafič), Hronek, Jiráček, Holzer - Mehanovič - Beauguel (46. Traoré).
Dukla: Rada - Miloševič, Ostojič, Jiránek, Podaný - Bilovský, Holík (84. Doumbia), Tetour - Brandner (74. Djuranovič), Holenda, Koreš (89. Schranz).

Bohemians Praha 1905 - Zbrojovka Brno 1:0 (0:0) Branka: 63. Mašek z pen. Rozhodčí: Franěk - Arnošt, Boček. ŽK: Luts - Kryštůfek, Krejčí, Sukup. ČK: 66. Luts. Diváci: 3855.Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Martin Hašek ml., Jindřišek - Reiter (77. Vaníček), Mašek (72. Švec), Luts - Nečas (82. Kabajev).Brno: Melichárek - Sukup, Pavlík, Kryštůfek, Vraštil - Polák - Acosta (60. Ashiru), Pilík, Krejčí, Lutonský (75. Juhar) - Zikl (67. Škoda).