Třinec zvládl i druhé ocelářské derby, Liberec i podruhé doma smetl Boleslav

19:40aktualizováno  21:40
třinec - Hokejisté Třince ovládli i druhé čtvrtfinále play off extraligy a Vítkovice na domácím ledě porazili 3:0. Hosté vyšli poosmé v sezoně střelecky naprázdno, takže vítězný byl už zásah Vladimíra Svačiny z desáté sekundy. U dvou branek asistoval Martin Růžička.

Hokejisté Třince se radují z druhé výhry. foto: ČTK

Takhle neporazíme ani Mělník, supěl po pádu Chomutova do baráže o extraligu Růžička

Oceláři vedou 2:0 na zápasy, třetí utkání se bude hrát v neděli od 15 hodin v Ostravě.

Oba celky vstoupily do druhého duelu beze změn a stejný byl i vývoj. S tím rozdílem, že gólový úder Třince tentokrát přišel po pouhých deseti sekundách hry.

Svačina našlápl po pravém křídle, spíše jen z povinnosti poslal puk na Bartošáka, kterému ale střela nečekaně pod vyrážečkou prošla do sítě.

Druhý gól Třince. Zleva brankář Patrik Bartošák z Vítkovic, Tomáš Marcinko z...
Zleva Petr Vrána z Třince a Jaroslav Mrázek z Vítkovic. Na ledu leží brankář...

Třinečtí pokračovali v ofenzivě ze středečního souboje a opět diktovali tempo hry. Z tlaku vyvstaly další možnosti, tu největší promarnil v šesté minutě Hrňa, který v přečíslení tří na jednoho přestřelil.

Vítkovice proti výborně bruslícímu protivníkovi nedokázaly najít žádnou účinnou zbraň.

Až ve 13. minutě se po domácí chybě otevřela dálnice před Hrubce Zdráhalovi, který ale nestihl nabrat potřebnou rychlost a v tísni z dálky vypálil nad branku.

Třinec - Vítkovice 3:0

Branky a nahrávky: 1. Svačina (Martin Růžička, P. Vrána), 27. Chmielewski, 52. Polanský (Martin Růžička). Rozhodčí: Kika, Šír - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 5200 (vyprodáno). Stav série: 2:0.
Třinec: Hrubec - Roth, Gernát, D. Musil, Galvinš, Matyáš, M. Doudera - Martin Růžička, P. Vrána, Svačina - Hrňa, Marcinko, Werek - Dravecký, Polanský, Adamský - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala - Chmielewski.
Vítkovice: Bartošák - Trška, Hrabal, J. Mrázek, Výtisk, D. Krenželok, Šidlík - Dej, Lev, Olesz - Tybor, O. Roman, D. Květoň - Schleiss, Poletín, Szturc - P. Zdráhal, Š. Stránský, Kucsera.

Třinec mohl do kabin odkráčet s dvougólovým náskokem. Přestože po Marcinkových dorážkách puk poskakoval centimetry od brankové čáry už za Bartošákem, hosté ho do branky nepustili.

Domácí udávali rytmus i ve druhé části a znovu v ní připojili jednu branku. Chmielewski sice z kruhu zakončil pohotovým příklepem bez přípravy, ale puku po odrazu od tyčky pomohl do vítkovické branky manévr pravého betonu brankáře Bartošáka.

Vítkovice se v útočném pásmu jen lopotně prosazovaly. Ojedinělou příležitost v 33. minutě neproměnil Roman, centimetry pak na druhé straně scházely Vránově teči v přesilovce.

Hosté i díky přesilovce v závěru třetí třetiny dokázali přece jen zvyšovat aktivitu, ani jejich nejnebezpečnější hráč a jediný střelec v sérii Tybor ale ve 48. minutě ze sóla Hrubce nepřekonal.

Polanský naopak v 52. minutě zblízka padajícího Bartošáka přehodil a gólem na 3:0 definitivně rozhodl.

Stejný hráč mohl ještě zvýšit, ale stoprocentní šanci mu před koncem zlikvidoval Bartošák.

Liberec tentokrát doma vyhrál 6:2

Hokejisté Liberce potvrdili i ve druhém zápase čtvrtfinále play off extraligy proti Mladé Boleslavi roli favorita a po vítězství 6:2 vedou v sérii hrané na čtyři výhry 2:0.

Dvěma góly se na výhře domácích podílel kapitán Petr Jelínek, tři asistence si připsal Marek Kvapil.

„Je super, že vedeme 2:0. Nic ale nekončí, v neděli nás čeká další zápas. Čekám, že na nás doma od první minuty vletí. Bude to zase úplně jiný zápas. Musíme se připravit a zkusit zase vyhrát,“ řekl Jelínek.

Bílí Tygři tak prodloužili vítěznou sérii proti Bruslařskému klubu před svými diváky už na 19 zápasů. Středočeši, kteří dnes třikrát inkasovali v oslabení, uspěli pod Ještědem naposledy v listopadu 2010.

„Takové série jsou pro nás super, ale já to neřeším. Abych to nezakřikl. Pro nás dobré, pro ně nic moc,“ uvedl Jelínek.

Liberec - Mladá Boleslav 6:2

Branky a nahrávky: 10. P. Jelínek (Ševc, L. Krenželok), 19. Filippi (Birner, M. Kvapil), 22. Lenc (Filippi, M. Kvapil), 24. P. Jelínek (Šmíd, L. Hudáček), 49. Birner (M. Kvapil), 51. L. Hudáček (Šmíd) - 1. Vondrka (Klepiš), 29. R. Zohorna (Kotvan). Rozhodčí: Pešina, Úlehla - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 3:8. Využití: 3:0. Diváci: 7500 (vyprodáno). Stav série: 2:0.
Liberec: Will - Kolmann, Derner, Hanousek, Šmíd, Havlín, Ševc, Doherty - Zachar, P. Jelínek, L. Krenželok - Ordoš, L. Hudáček, Birner - Lenc, Filippi, M. Kvapil - Valský, Redenbach, J. Vlach.
Mladá Boleslav: J. Růžička - Kovačevič, Němeček, Kurka, Kotvan, Pláněk, Bernad, Hrdinka - Vondrka, Klepiš, Skalický - D. Šťastný, Najman, R. Zohorna - M. Látal, P. Musil, Pacovský - P. Kousal, Flynn, M. Procházka.

Hostům se přitom podařilo soupeře zaskočit a po 31 sekundách hry se dostali do vedení, když brankáře Willa překonal Vondrka.

Středočeši byli mnohem nebezpečnější než ve středu, ale domácí postupně srovnali krok a v 8. minutě mohl vyrovnat Kolmann. Jeho střela ale skončila na tyčce.

V 10. minutě to již bylo 1:1, když gólmana Růžičku pokořil pohotově dorážející Jelínek. V 15. minutě byli v rychlém sledu vyloučeni Filippi s Dernerem a Mladá Boleslav měla 109 sekund výhodu pět na tři.

I přes tlak ale gól nedala a v závěru první třetiny toho hosté litovali ještě více. Severočeši svou přesilovku využili, do vedení je dostal Filippi.

„V dlouhé přesilovce pět na tři jsme mohli dát gól a soupeře trošičku více potrápit, ale když jsem viděl celý zápas, tak nejsem přesvědčený, že by to byl zlomový okamžik,“ připustil trenér hostů Miloslav Hořava.

Další dva údery zasadili Bílí Tygři soupeři na začátku druhé třetiny. Nejprve v čase 21:02 zůstal před Růžičkou osamocený Lenc a nezaváhal, poté se podruhé v zápase prosadil v přesilovce Jelínek.

Do kolen mohli domácí soupeře srazit poté ve dvojnásobné přesilové hře. Mladoboleslavští se ale 81 sekund ve třech ubránili a Zohorna po samostatné akci duel zdramatizoval.

„Nemyslím si, že bychom v přesilovce pět na tři něco podcenili. Kluci to nesehráli špatně. Další přesilovky se nám vydařily,“ řekl trenér domácích Filip Pešán.

Další branku už hosté vstřelit nedokázali, i když hra se v dalších minutách vyrovnala. Naopak klid na liberecké hokejky vrátil ve 49. minutě v další početní výhodě pohotově dorážející Birner. Definitivní podobu výsledku dal Hudáček.

„Je super, že se na výhře podílelo více lajn. Boleslav nehraje špatně, je to těžký soupeř, jen nám se daří dávat góly, což je důležité. Určitě to ještě bude dlouhé,“ řekl Kvapil. Série pokračuje v neděli v Mladé Boleslavi.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...