Extraliga: Třinec prohrál s Kometou, Litvínov zdolal Chomutov na nájezdy

18:14aktualizováno  19:57
BRNO - Hokejisté Komety Brno porazili ve 22. kole extraligy Třinec 3:2. Brňané měli po dvě třetiny hru pod kontrolou a získali i zásluhou dvou využitých přesilovek tříbrankový náskok. Třinec se střelecky probral až v poslední části, kdy v průběhu necelých tří minut vstřelil dvě branky, otočit výsledek se mu už ale nepodařilo.

Zleva Vilém Burian, trenér Alois Hadamczik a Jakub Korejs z Komety. foto: ČTK

Do sestavy Brňanů se vrátil po doléčení zranění a více než měsíční přestávce útočník Koreis. Jeho příchodem se zlepšila útočná hra Komety, která dostala od úvodních minut Oceláře pod tlak. Převahu zužitkoval v 10. minutě svým premiérovým gólem v extralize Raška.

Třinec hrozil pouze z protiútoků, v zakončení ale chyběla jeho akcím přesnost. Navíc postrádal od 12. minuty obránce Kleslu, který si po srážce u mantinelu poranil rameno a byl převezen na vyšetření do nemocnice.

Hradečtí fanoušci.
Bitka v utkání Kometa-Třinec.

Přesto se hostům nabídla možnost srovnat skóre při 85 sekund dlouhé přesilovce pět na tři. V početní převaze ale hosté nenašli způsob, jak překonat precizní defenzívu soupeře. Naopak Kometa využila hned první přesilovku, když za pouhých 13 sekund gólem Ostřížka zvýšila náskok.

Brňané ze svého úsilí nepolevili ani ve druhé části a těžili z napadání protivníka už v jeho obranném pásmu. Třinec si s touto taktikou nedokázal při zakládání útočných akcí poradit. K dalšímu zvýšení náskoku dopomohla Kometě druhá přesilovka, při níž ve 26. minutě brankář Hrubec neudržel po Kováčikově střele od modré čáry kotouč, který mu proklouzl do sítě.

V úvodu závěrečné třetiny se podařilo Ocelářům nečekaně vykřesat naději na zvrat. Domácí hokejisté pod dojmem tříbrankového náskoku polevili. Ve 43. minutě do té doby pozorně chytajícího Čiliaka překonal Dravecký a o tři minuty později přidal druhý gól Hrňa. Kometa však nakonec těsný náskok ubránila.

22. kolo hokejové extraligy:

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 10. Raška (Dočekal), 18. Ostřížek (J. Hruška, Kováčik), 26. Kováčik (V. Němec) - 43. Dravecký (Kopecký, Linhart), 46. Hrňa (Nosek, Polanský). Rozhodčí: Kubuš, Müllner (oba SR) - Lukš, Skopal. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. Diváci: 7700 (vyprodáno).

HC Verva Litvínov - Piráti Chomutov 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Kubát (Jánský, Hübl), 10. F. Pavlík (Hübl, Lukeš), rozhodující nájezd Lukeš - 22. Rutta (Skinner, Červenka), 60. Vondrka (Červenka, Rutta). Rozhodčí: Hodek, T. Horák - Kis, Lučan. Vyloučení: 10:8. Využití: 2:1. Diváci: 5364.

HC Energie Karlovy Vary - HC Olomouc 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 27. Bartek (Gulaši, Bulík) - 42. Vodný (Eberle, Ondrušek), 58. Kafka (T. Mikúš, A. Zeman). Rozhodčí: Pavlovič, Pešina - Hynek, Belko. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 3164.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 48. Lev (Kracík), 52. Lev (Jeřábek, Kracík) - 36. Kumstát (Eminger), 50. Čajkovský (J. Hlinka, J. Mikuš), 54. Netík (Polášek), 56. Hamilton (Cingel). Rozhodčí: Hradil, Hrubý - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Diváci: 6120.

Bílí Tygři Liberec - HC Dynamo Pardubice 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Valský (P. Jelínek), 10. Birner (Řepík) - 57. Poulíček (Voženílek). Rozhodčí: Šír, R. Svoboda - Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 4:11, navíc Ševc (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 5578.

Mountfield Hradec Králové - BK Mladá Boleslav 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 38. Courchaine (Frühauf, K. Pilař) - 7. Lenc, rozhodující sam. nájezd Lenc. Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5012.