Třinec vykradl Slavii. Rozhodne sedmý duel

18:01
PRAHA - Hokejisté pražské Slavie nevyužili výhodu mečbolu a s Třincem na domácím ledě prohráli 5:3. O postupujícím se tak rozhodne až v závěrečném sedmém duelu, který je na programu v pátek v Třinci.

Slavia - Třinec (radost hostujících hokejistů) foto: ČTK

Zpočátku to přitom vypadalo, že slávisté před domácími diváky nezaváhají. Byli to totiž oni, kteří se už po necelých dvou minutách hry ujali vedení. Postaral se o to vůbec první střelou zápasu Kolařík.

Brzy sice vítěz základní části extraligy odpověděl vyrovnáním z hole Hrňy - ten přebral dlouhou přihrávku od Peterka a Kopřivu prostřelil mezi betony -, ale ještě v první třetině vrátila Slavia vedení na svou stranu.

Třinečtí hokejisté měli problémy s disciplínou. Dvakrát v řadě hráli v oslabení tři na pět, což domácí potrestali. V desáté minutě po závaru před brankářem Hamerlíkem a nepovedeném Krajíčkově vyhození trefil odkrytou branku Svoboda. Slavia tak vedla 2:1.

V úvodu druhé části po Hrňově střele dorážel Peterek, ale fauloval ho přitom Kadlec. Slavia však v oslabení odolala a v 28. minutě slavila už dvoubrankový náskok. Pospíšil našel z otočky Svobodu, který si najížděl z rohu před branku a bekhendovým zakončením k pravé tyči si připsal svou druhou trefu v zápase.

Jenže Třinec odpověděl už za 76 vteřin, když se Krajíček trefil od modré čáry za přispění bránícího Micky do levého horního rohu Kopřivovy branky. Slavia se pak ubránila při Krejčíkově trestu, následovaly nebezpečné akce na obou stranách. V největší šanci této pasáže v 35. minutě po Vondrkově akci nesedla střela Rothovi.

Pozápasové ohlasy

Jiří Čelanský (asistent trenéra Slavie): "My jsme byli asi lepší a byli jsme tomu dneska hodně blízko, vedli jsme 3:1, ale bohužel jsme ten výsledek neudrželi. Samozřejmě nás to mrzí, ale o té sérii rozhodne sedmý zápas a do toho my dáme všechno."

Břetislav Kopřiva (asistent trenéra Třinec): "Musím přiznat, že dnes byla Slavia v některých pasážích lepší. Je to pro mě těžké říkat, ale říct to musím, protože ve třetí třetině jsme byli pod velkým tlakem. Na druhou stranu naši kluci do toho dnes dali velké srdce, bojovali a to štěstí, které nám chybělo v předchozích zápasech, se trochu přiklonilo k nám. Nic není rozhodnuté, akorát nám zápas umožnil to, že pokračujeme dál."

Oceláři se dočkali vyrovnání v přesilovce čtyř proti třem, když Bonk chytře natlačil Vašíčka před Kopřivu a Hrabal využil clony přesnou trefou do pravého růžku. Vrátit Slavii vedení mohl Kolařík, ale při svém výpadu minul bekhendem pravou tyč.

V 39. minutě dokonal obrat hostů Růžička, které z úhlu z pravé strany prostřelil slávistického gólmana. Překonal tak 14. gólem v letošním play off rekord exslávisty Červenky a s 24 body dosáhl i na jeho maximum v produktivitě.

V třetí třetině Slavia zatlačila soupeře a v 48. minutě mohl vyrovnat Micka, jenže Hamerlík jeho pokus kryl. Po dalším tlaku si vzal hostující kouč Marek oddechový čas. Třinec pak mohl z brejků zvýšit náskok, ale po Polanského přihrávce zneškodnil dorážku Adamského levým betonem Kopřiva, který pak o chvíli později vychytal i Polanského.

Slávistický gólman držel naděje svého týmu i po Orsavově šanci a Kohnově zakončení při Jelínkově trestu. V power play ale už 16 vteřin před koncem pojistil výsledek do prázdné branky Adamský. Závěr ještě okořenila bitka Vašíčka s Varaďou.

Semifinále play off hokejové extraligy - 6. zápas:

HC Slavia Praha - HC Oceláři Třinec 3:5 (2:1, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Kolařík (Pospíšil), 10. T. Svoboda (Micka), 28. T. Svoboda (Pospíšil) - 5. Hrňa (Peterek), 29. Krajíček (Polák), 38. Hrabal (Zíb, M. Růžička), 39. M. Růžička (Bonk, Zíb), 60. Adamský.

Rozhodčí: Minář, Ország (SR) - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 10:9, navíc Vašíček - Varaďa oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 10.542. Stav série: 3:3.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Žižka, Kolařík, Vašíček, Roth, Krejčík - Micka, P. Jelínek, J. Doležal - Pospíšil, T. Svoboda, Tomica - Krenželok, Sklenář, Vondrka - Jaškin, Endál, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Krajíček, Lojek, Richter, Hudec, Seman - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Kohn, Orsava - Polák, Polanský, Adamský - Hrňa, Peterek, Koudelka. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.