Sparta pojede do Brna za stavu 1:1, to Zlín prohrál v Třinci i podruhé

19:43aktualizováno  20:28
PRAHA, TŘINEC - Hokejisté Třince zvládli i druhé semifinále. Ačkoli tentokrát měli víc práce, dokázali zvítězit nakonec jasně 5:2 a v sérii tak vedou 2:0 na zápasy. To nemůže říct Kometa, která tentokrát na Spartě padla 0:3, když inkasovala všechny góly už v první třetině.

Útočník Sparty Lukáš Pech se raduje z gólu proti Kometě foto: ČTK

Pražané tak semifinálovou sérii vyrovnali na 1:1 a vše je tak otevřené. To Zlín je v horší situaci a bude muset doma zabrat. Další duely jsou na programu v neděli po dvoudenní přestávce.

Lepší úvod se Zlínští nemohli přát: už po 26 vteřinách se dostali do vedení, když Čajánek v pěkné příležitosti našel ještě Honejska. Hosté dokázali ještě zareagovat na Adamského vyrovnání druhým gólem, ale pak už to bylo sólo pro Třinec.

A hlavně pro veterána Bonka, jenž zařídil obrat. Nejprve využil přesilovku pět na tři a 70 vteřin před koncem druhé třetiny skóroval podruhé: naznačil střelu, místo toho však ještě potáhl puk, který doklepl do prázdné branky. Jakékoli drama uťal ve třetí části Trončinský povedenou střelou a Hrňa pátým gólem po přečíslení dvou na jednoho.

Pražany uklidnil Kumstát

Spartu k vítězství nasměroval dlouhán Kumstát, jenž využil první přesilovku: Pech u zadního mantinelu šikovně oklamal Kempného a přihrál svému parťákovi, který zblízka nezaváhal. Pražané soupeře v nervózním duelu zlomili před první sirénou dvěma góly.

Nejprve se prosadil bek Krejčík, jenž rozjetý překonal gólmana Čiliaka střelou bez přípravy, a v čase 17:05 přidal třetí gól Piskáček. Ten si najel po levé straně před branku, položil si gólmana a nadvakrát puk dotlačil za čáru.

Semifinále play off hokejové extraligy - 2. zápas:

HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 24. Adamský (Polanský, Orsava), 35. Bonk (Trončinský, Martin Růžička), 39. Bonk (Hrňa, Galvas), 55. Trončinský (Polanský), 57. Hrňa (Rákos, Peterek) - 1. Honejsek (Čajánek), 30. Köhler (Leška). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:5, navíc Honejsek a Ondráček 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4868. Stav série: 2:0.

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Kumstát (Pech, I. Rachůnek), 16. Krejčík, 18. Piskáček (Kumstát). Rozhodčí: Šindler, Minář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 11:13. Využití: 2:0. Diváci: 9187. Stav série: 1:1.