Třinec v prvním finále přehrál Vítkovice 5:2

16:51aktualizováno  21:13
TŘINEC/PRAHA - Úvodní finálový zápas hokejové Tipsport extraligy vyhrál vítěz základní části Třinec nad Vítkovicemi 5:2. Oceláři i díky dvěma gólům v přesilovkách po čtyřiadvaceti minutách vedli 3:0 a tříbrankový náskok si udrželi i po třetí třetině. Třinecký Růžička si v utkání připsal gól a přihrávku, tudíž posunul historický rekord v nejvyšší soutěži v play off na 28 kanadských bodů.

Třinec (zleva: Bonk a Varaďa). foto: ČTK

Úvod utkání byl poněkud vlažnější a první střela přišla až v 8. minutě z hole třineckého Lojka. I když se po pěti minutách řítil na brankáře Hamerlíka Húževka, vítkovického útočníka na poslední chvíli odzbrojil Krajíček.

První branka padla ve 12. minutě v početní výhodě domácích. Od modré čáry vypálil Zíb, odražený puk posunul Varaďa k Růžičkovi, který otevřel střelecký účet zápasu.

Vítkovičtí zaspali úvod druhé dvacetiminutovky, což byla "voda na třinecký mlýn". Hokejisté Třince využili zaváhání soupeře a po gólech Zíba a Adamského rázem vedli o tři branky.

"Vstřelili jsme první gól, to nás uklidnilo. Pak jsme v přesilovce dali další dva. Nemohli jsme ale podcenit Vítkovice, které jsou velmi nebezpečné kolem brány," komentoval třinecký kouč Marek.

Třinec (Hamerlík).

Ostravský celek se prosadil po polovině utkání, kdy vlastní střelu dorazil za Hamerlíka Vrána, a tak po čtyřiceti minutách vedli Oceláři 3:1. "Když jsme se za stavu 3:1 dostali do zápasu a měli i nějaké situace na další gól, po pauze jsme se dopustili dvou hrubých chyb, které soupeř dokázal potrestat." litoval trenér Vítkovic Trličík.

Na začátku třetí třetiny se s góly roztrhl pytel. Nejprve ve 45. minutě zvýšil na 4:1 Peterek, o minutu poté snížil Burger, ale v čase 47:05 vrátil domácím tříbrankové vedení Bonk.

U pátého gólu Třince si asistenci připsal Růžička, čímž posunul rekord kanadského bodování play off v nejvyšší soutěži na 28 bodů, které si připsal ve 14 zápasech.

Třinec si už zbytek utkání pohlídal a po výhře 5:2 se ve finále ujal vedení 1:0 na zápasy.

Finále play off hokejové extraligy - 1. zápas:

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Steel 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 12. M. Růžička (Varaďa, Zíb), 22. Zíb (Hrabal, D. Květoň), 24. Adamský (Hrňa), 45. Peterek (Hrňa), 48. Bonk (M. Růžička, Varaďa) - 36. Vrána (Ovčačík, Trnka), 46. Burger (Ujčík). Rozhodčí: Minář, Šindler - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:0. Diváci: 5200 (vyprodáno). Stav série: 1:0.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Krajíček, Lojek, Richter, Seman - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Kohn, Polák - Hrňa, Polanský, Adamský - Orsava, Peterek, Koudelka. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Vítkovice: Málek - Punčochář, Rehák, Bartoň, Malík, Vosátko, Ficenc, Ovčačík, Trnka - Strapáč, J. Sýkora, Szturc - Ujčík, Burger, Káňa - Huna, Húževka, Tomas - Pohl, Vrána, Klimek. Trenéři: Trličík a Moták.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.