Třinec v předehrávce přestřílel Vítkovice, dvakrát se prosadil Roth s Draveckým

Hráči Třince se radují z prvního gólu, který vstřelil Milan Doudera. foto: ČTK

Ostrava - Hokejisté Třince si připsali první venkovní vítězství v sezoně. Úřadující šampioni vyhráli v předehrávce 7. kola extraligy v moravskoslezském derby ve Vítkovicích 6:4, po dvou gólech vstřelili Vladimír Roth a Vladimír Dravecký. Tři asistence si ve druhém vystoupení v třineckém dresu připsal útočník Andrej Nestrašil.
  20:12

Domácí do zápasu poprvé v sezoně postavili uzdraveného elitního centra Romana, v první části však tahali za kratší konec. Třinecké nastartoval Doudera, který se v sedmé minutě drze na ose hřiště vyhnul protihráči a švihem se trefil přesně nad Svobodovu lapačku.

Třinec pak těžil zejména z výborného pohybu, kterým si vytvářel převahu v útočném pásmu. Domácí byli nuceni se uchylovat k faulům, díky kterým Třinec prodlužoval svůj tlak v přesilových hrách. Druhou z nich zužitkoval v 17. minutě Roth ranou bez přípravy.

Když po 54 sekundách druhé části využil domácího zaváhání Dravecký třetím gólem, vypadalo to, že mistr bude mít vývoj pevně v rukou.

Jenže domácí v přesilovce pět na tři zásluhou Deje snížili na 1:3 a vzkřísili scénář prvního derby s nevídaným zvratem. Vítkovice pookřály, Werbik si v oslabení dokonce vynutil trestné střílení, které Bukarts proměnil v druhou branku. Nažhavení domácí mohli dokonce ve 40. minutě vyrovnat, ale Stránský z mezikruží Kváču nepřekvapil.

Hostům vrátil klid Roth, který ve 43. minutě z takřka totožného místa jako u prvního gólu v další přesilovce prostřelil Dolejše počtvrté. Už o dvě minuty později Michal Kovařčík z brejku zvýšil na 5:2, přesto byl závěr znovu infarktový. Černý rychlou střelou od modré čáry snížil a v 53. minutě se puk po Romanově ráně šťastně překulil přes Kváču za brankovou čáru.

Drama pak vygradovalo v závěru; Vítkovice odvolaly brankáře, ale do prázdné branky inkasovaly pošesté z hole Draveckého.