Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Třinec v extralize opět odskočil, Liberec byl rozstřílen Plzní

20:34
PRAHA - Hokejisté Třince nakonec zvládli zápas ve Zlíně, a byť ztratili bod, přesto si dva odvezli za výhru v prodloužení, čímž navýšili vedení v tabulce na rovných osm bodů. Druhý Liberec byl poražen v Plzni po výsledku 7:3 se radovali domácí hokejisté.

Čároví rozhodčí uklidňují strkanici mezi hráči. Vpravo se do sebe pustili Martin Adamský (zády) z Třince a Tomáš Fořt ze Zlína. foto: ČTK

Výsledky středečních zápasů extraligy:

PSG Berani Zlín - HC Oceláři Třinec 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 25. Nosek (Lakatoš), 54. Lakatoš (Freibergs, Herman) - 40. Martin Růžička (Gernát, Mikulík), 50. Gernát (Polanský, Krajíček), 61. Martin Růžička (Krajíček).

BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 13. Žejdl (D. Šťastný), 14. T. Knotek (Flynn, Kousal), 31. T. Knotek (Kousal, Flynn), 58. D. Šťastný (Pláněk), 59. Němeček (P. Musil) - 34. Lukeš z trest. střílení, 53. Porseland (Ščotka).

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 7:3 (4:2, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 1. Jan Kovář (Gulaš, Jones), 2. Indrák, 11. Jones (V. Němec, Kratěna), 11. Allen (Eberle, P. Straka), 36. Kodýtek (Gulaš, Pulpán), 44. Gulaš (Jan Kovář, Stach), 58. V. Němec - 14. M. Kvapil, 17. Birner (Valský, L. Hudáček), 55. L. Krenželok (Valský).

HC Dynamo Pardubice - HC Vítkovice Ridera 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Poulíček (Perret, Wishart), 41. Kusý (Dušek, Hovorka) - 2. Kucsera (Szturc), 5. D. Květoň (O. Roman, Tybor), 15. P. Zdráhal (Š. Stránský, Kucsera), 33. Kucsera (Szturc, Pytlík), 49. Lev (O. Roman).

Hráči Třince nechtěli nechat ve Zlíně nic náhodě. Jenže do vedení se dostali paradoxně domácí, kteří vedli od 25. minuty díky Noskovi. Jenže do konce druhé části se podařilo hostům srovnat na 1:1, a v závěrečné pasáži se dokonce dostali do vedení.

To se ale nelíbilo domácímu Lakatošovi, který šest minut před závěrečnou sirénou stav utkání opět srovnal a šlo se do prodloužení. Jenže to skoro dříve skončilo, než začalo, a protože právě Lakatoš neproměnil první útok zlínských hokejistů, radovali se hosté, konkrétně pak Martin Růžička.

Divoké utkání viděli fanoušci v Mladé Boleslavi, kam přijel severočeský Litvínov. Domácím se povedla dvouminutovka v první části, kdy se rychle po sobě trefili Žejdl s Knotkem. Do vedení 3:0 se posunuli ve druhé třetině, na což zareagoval z trestného střílení veterán Lukeš.

V závěrečné pasáži se hrálo ve velkém tempu, nejprve snížil Porseland, aby další dobrou dvouminutovkou boleslavští hráči opět odskočili svému soupeře, a tentokráte už to bylo definitivní. Po výsledku 5:2 se domácí přiblížili svému středečnímu soupeři a také vysněné desítce na jediný bod.

Pokud byl zápas Mladé Boleslavi s Litvínovem přestřelkou, tak je otázkou, jak vhodně pojmenovat střetnutí Plzně s Libercem. Celkem deset branek, z nichž sedm padlo do sítě Bílých Tygrů, rozradostnilo plzeňskou hokejovou arenu.

Už v první části si domácí zajistili dvoubrankový náskok, který ve zbývajících dvou třetinách ještě pojistili, čímž sebrali svému soupeři možnost přiblížit se vedoucímu Třinci o jeden bod, který ztratil ve Zlíně.

Vlevo Tomáš Knotek z Mladé Boleslavi padá před brankou Litvínova a jejího...
O puk bojují pardubický Antonín Dušek a Roman Szturc z Vítkovic. V pozadí akci...

Už osmnáctou prohru v sezoně zaznamenali hráči Pardubic, tentokráte byly nad jejich síly Vítkovice. Zápas pro domácí Východočechy nezačal vůbec dobře, v rozmezí tří minut dvakrát inkasovali a z branky se klidil Kacetl. Jeho náhradník Hamerlík se na ledě ani neohřál a už se mohl radovat z gólu svých spoluhráčů.

Jenže na dlouhou dobu to byla radost poslední, protože další branku přidali pardubičtí hokejisté až ve 41. minutě, kdy snižoval Kusý na 2:4. Za hosty ale přidal ještě jednu branku Lev a všechny body putují přes celou republiku do Vítkovic.