Třinec udolal Boleslav a dotáhl se na čelo. ‚Nekonečné‘ nájezdy rozhodl Irgl

21:00
TŘINEC - Hokejisté Třince porazili Mladou Boleslav 4:3 po samostatných nájezdech a ani ve 12. kole extraligy tak neprohráli v normálním čase. Až v desáté sérii penalt rozhodl utkání Zbyněk Irgl a zajistil Ocelářům proti Mladé Boleslavi šestou domácí výhru v řadě. Hosté se dočkali alespoň bodu, k němuž jim dvěma brankami dopomohl Radan Lenc.

Hráči Třince oslavují branku foto: ČTK

Třinec po dvou zápasech nastoupil znovu s brankářem Hrubcem, ale v první části se nemohl dostat do tlaku. Až v 18. minutě se individuálním průnikem prokličkoval do zakončení Marosz, mířil však do tyče.

12. kolo extraligy

Třinec - Mladá Boleslav 4:3sn (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0), Pardubice - Plzeň 4:2 (0:1, 1:1, 3:0), Chomutov - Brno 4:3p (2:0, 1:1, 0:2 - 1:0), Litvínov - Liberec 3:2p (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0), Zlín - Hradec Králové 3:2p (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0), Olomouc - Vítkovice 2:4 (1:0, 0:2, 1:2).

Pak Třinečtí sice v dlouhé přesilovce pět na tři soupeře svírali v útočném pásmu, ale až v přesilové hře pět na čtyři Lukáše střelou bez přípravy překonal Petružálek. Už za 29 sekund vedl Třinec 2:0 - Krepsovo nahození těsně před očima brankáře Lukáše tečoval Rákos.

Dva slepené góly ale Mladoboleslavské vyburcovaly k větší aktivitě. Hyka v 28. minutě zazvonil na horní tyč, pak i hostům pomohla početní výhoda a Pospíšil prudkou ranou z větší vzdálenosti snížil na 1:2. Středočechů byl rázem plný led a stav znovu srovnal Lenc, který po Vampolově přihrávce pohodlně skóroval do odkryté branky.

Třinci mohl znovu vrátit vedení Adamský, ale po zaváhání Trončinského promarnil sólový nájezd v oslabení. Ani hosté nevyužili přesilovku pět na tři, která trvala 74 sekund, a v úvodu třetího dějství za to pykali, když Marosz zblízka bekhendem přehodil ležícího Lukáše.

Přetahovanou mohl vyřešit čtvrtým gólem Dravecký, jeho velkou šanci ale hostující gólman zmařil. A tak se po kontroverzním vyloučení Polanského už po sedmi sekundách v přesilovce v 50. minutě prosadil úspěšnou tečí mladoboleslavský Lenc, byť Werk Aréna dvouminutový trest sudím ještě dlouho vyčítala pískáním a nadávkami.

V prodloužení měli po velké šanci hostující Urban i třinecký Irgl, který si ale spravil chuť v penaltovém rozstřelu. Svou trefou ho rozsekl až v desáté sérii.