Třinec si přijel do Chomutova pro výhru, navíc udržel čisté konto

20:31
Chomutov / Praha - Hokejisté vedoucího Třince zvítězili v předehrávce 38. kola extraligy na ledě předposledního Chomutova 4:0 a unikli druhému Liberci na rozdíl tří bodů. Oceláři zabrali po dvou prohrách a dvěma góly se na tom podílel útočník Jiří Polanský. Gólman Šimon Hrubec udržel počtvrté v sezoně čisté konto. Třinec přišel v úvodu třetí třetiny o kapitána Lukáše Krajíčka, který opustil led na nosítkách.

Hráči Třince se radují z gólu. foto: ČTK

Piráti Chomutov - HC Oceláři Třinec 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 1. Dravecký (Martin Růžička, Marcinko), 6. Polanský (Cienciala), 47. Polanský (Dravecký), 59. Hrňa (M. Doudera, Marcinko). Rozhodčí: Horák, Hejduk - Hynek, Polák. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 2722.

Sestavy:

Chomutov: Peters - Knot, Trefný, Valach, Dietz, Buchtela, Jank, Blaha - T. Svoboda, V. Růžička ml., Marjamäki - J. Stránský, Huml, J. Sklenář - Duda, Vantuch, Chrpa - J. Havel, Raška, Koblasa. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.

Třinec: Hrubec - Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Adámek, Galvinš, Matyáš, Roth - Martin Růžička, Marcinko, Dravecký - Hrňa, Polanský, Svačina - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski - Cienciala. Trenéři: Varaďa, M. Zadina a Raszka.

Třinec do utkání v Chomutově vletěl zhurta a už po 24 vteřinách se ujal vedení. Piráti neudrželi útočné pásmo, hosté se dostali do přečíslení tří na jednoho a po přihrávce Martina Růžičky překonal Peterse zblízka Dravecký. Domácí gólman pak svůj celek podržel při šancích Hrni a Galvinše.

V šesté minutě se ale už Oceláři znovu radovali. Odražený puk se dostal k Polanskému, který si ho přikopl bruslí a překonal bezmocného Peterse. Odpovědět mohl Duda, jehož pokus ale proletěl brankovištěm a zamířil mimo. V dalším průběhu první třetiny měl opět šance lídr. Svačina neuspěl v úniku a neprosadil se ani Ondřej Kovařčík.

V úvodu druhé třetiny Vantuch vybídl Dudu, jenž však přestřelil. Následně se do úniků dostali Ondřej Kovařčík a na druhé straně Jank, ani jeden z nich ale neskóroval. Z tlaku si Chomutov vybojoval přesilovku, v níž však žádnou z mnoha střel nenamířil přesně. Poslední a největší šanci druhé třetiny měl v 39. minutě domácí obránce Buchtela, který nastřelil tyčku.

V prvních momentech závěrečného dějství se obránce Krajíček bez cizího přičinění skácel na led a byl odvezen na nosítkách. Ve čtyřech na obou stranách chtěl využít prostoru Knot, jenž však v jasných příležitostech selhal.

V 47. minutě Dravecký v nabídnuté přesilovce zvýšil na rozdíl tří branek. Minutu a sedm vteřin v pěti proti třem Piráti nevyužili, a tak bylo o vítězi definitivně rozhodnuto. Finální podobu dal výsledku v početní výhodě Hrňa.