Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Třinec si poradil s nováčkem. Se Spartou přijel do Hradce i Hlaváč

18:02
TŘINEC - Hokejisté Třince porazili ve 28. kole extraligy Olomouc jasně 5:1 a pojistili si první místo v extraligové tabulce. Karlovy Vary poprvé v sezoně vyzrály na Vítkovice, Plzeň porazila Litvínov v prodloužení, stejně tak i Sparta v Hradci rozhodovala až po základní hrací době.

Třinečtí se radují z gólu foto: ČTK

Favorit ze Třince se proti nováčkovi dlouho nemohl dostat do provozní teploty. Hosté mu znepříjemnili život aktivní hrou, a když se přidaly třinecké nerozvážnosti v obraně, rodilo se překvapení. Rákos v 11. minutě zbytečně v rozehrávce udělal oblouček zpátky do vlastního pásma, Matai mu uzmul kotouč a přes padajícího obránce švihem z pravého křídla zavěsil.

Ještě větší trhlinu mohly dostat plány Ocelářů v 16. minutě, ale do gólové rány Houdka stihl včas vložit pravý beton Hrubec. Třinec neměl v platonickém tlaku tolik šancí jako jindy. Adamského možnost v oslabení ale mohla skončit vyrovnáním nebýt pohotového Trvaje.

Třinec do druhé části vletěl jako jiný tým. Orsava v oslabení vypíchl puk Cibákovi a už po 33 vteřinách ze sóla Trvaje překonal střelou na lapačku. Domácí zvýšili obrátky, ještě více vysunuli forčekink, a soupeř tonul ve velkých problémech, z nichž pramenily fauly. Stav ve prospěch domácích zakrátko obrátil Hrňa, který po perfektním přiklepnutí Adamského do jízdy švihem skóroval z levého křídla.

Hostující střidačka reagovala oddechovým časem, ale přibrzdit třineckou lokomotivu bylo obtížné. Další faul potrestal v přesilovce Adamský, domácí v rozpětí 272 sekund otočili skóre z 0:1 na 3:1 a Trvaj utekl na střídačku.

I po gólové smršti se Olomouc znovu vzchopila. Přestože v poli pak s Třincem nehrála vůbec špatnou partii, lídr soutěže už měl vývoj pod kontrolou. Soupeři zatápěl v přesilovkách, z několika šancí byl blízko čtvrté brance Polanský, ale jeho dorážka šla o milimetry vedle.

Třinec pak opět udeřil v přesilovce, rychlou kombinaci zakončil z mezikruží Adamský a Třinec dohrával v exhibičním rytmu. Pátým gólem pohrdl ve stoprocentní šanci Trončinský, ale tři minuty před koncem to napravil Rákos a Slezané tak Kohoutům vrátili překvapivou porážku z druhé čtvrtiny základní části.

Sparta přijela i s Hlaváčem

Jan Hlváč si opět zahrál za Spartu

Sparta přijela do Hradce se staronovou tváří. Do sestavy při absenci kapitána Rolinka nasadil levé křídlo Hlaváče, někdejšího mistra světa, který přišel z prvoligového Kladna na střídavý start. V týmu z pražských Holešovic se objevil poprvé po čtyřech letech. T Domácí se chtěli pokusit změnit zlou statistiku posledních týdnů. V extralize prohráli čtyřikrát v řadě, za poslední sedm zápasů zvítězili jen v jednom. A nedařilo se jim ani doma, v jejich království, kde byli dříve tak úspěšní. Padli tady třikrát v řadě.

28. kolo extraligy

HC Oceláři Třinec - HC Olomouc 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 21. Orsava, 24. Hrňa (Adamský, Klepiš), 26. Adamský (Hrňa, Polanský), 42. Adamský (Polanský, Roth), 57. Rákos (Linhart, Klepiš) - 12. Matai. Rozhodčí: Mikula, Šír - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:6, navíc Majeský (Olomouc) 10 minut. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5200 (vyprodáno).

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Steel 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 44. Duda (D. Hruška), 60. Vachovec (Duda). Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2841.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov 6:5 v prodl. (4:1, 1:1, 0:3 - 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Jeřábek, 16. J. Sýkora (Johnson, Kadlec), 20. J. Sýkora (Mozík, Kadlec), 20. Simon (Pulpán, Jeřábek), 31. Mozík (Jeřábek), 61. J. Sýkora (Kadlec) - 2. R. Hanzl (Pavlík, Petružálek), 34. Jánský (Ručinský, Hübl), 42. Gerhát (R. Hanzl), 49. Jánský (Kubát, Petružálek), 49. Martynek. Rozhodčí: Hodek, Souček - Brejcha, Polonyi. Vyloučení: 12:19, navíc Piroš, Chaloupka (oba Litvínov) oba 10 min. Využití: 5:2. Diváci: 5070

HC Kometa Brno - PSG Zlín 2:0 (0:0, 1:0, 1:0).

Branky a nahrávky: 34. Kempný (V. Němec, Ton), 48. Ton (V. Němec). Rozhodčí: Oskirko (Rus.), Hribik - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:9, navíc Čajánek (Zlín) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Mountfield Hradec Králové - HC Sparta Praha 2:3 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 44. Mertl (T. Knotek, Šimánek), 44. Slovák (Vydarený) - 10. Buchtele (Sabolič, Pech), 35. Pech (Piskáček), 61. J. Hlinka (Klimek). Rozhodčí: Hradil, Úlehla - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 4228.

BK Mladá Boleslav - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:4 (2:0, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Jiránek (Trška, Bárta), 16. Lenc (Bárta, D. Výborný) - 23. P. Sýkora (Ščotka), 25. Radil (Nahodil), 35. P. Sýkora (Ščotka), 44. Radil (Tybor). Rozhodčí: R. Polák, Šindler - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 3580.