Třinec se zvedá, smetl lídra tabulky. Sparta padla v nájezdech

19:40
TŘINEC - Hokejisté Třince zmírnili v předehrávce 11. kola extraligy dosavadní výsledkové trápení vítězstvím 5:1 nad vedoucí Plzní. Katem Škody se stal nejlepší kanonýr minulé sezony Erik Hrňa, který dvěma góly ukončil svůj střelecký půst v sezoně. Karlovy Vary porazily i podruhé v sezoně Spartu, v O2 areně vyhráli 2:1 po samostatných nájezdech a ukončili vítěznou domácí sérii Pražanů.

Třinečtí se radují z branky proti Plzni. foto: ČTK

11. kolo hokejové extraligy

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Hrňa (Rákos), 30. Hrňa (Meidl, Klesla), 32. Dravecký (Plíhal, Svačina), 40. Svačina (Dravecký), 60. T. Káňa (Foltýn, Marek Růžička) - 33. Kubalík (Indrák). Rozhodčí: Mrkva, Šír - Lukš, Tošenovjan. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4459.

Čtyři porážky z posledních pěti zápasů donutily Třinec změnit herní myšlení a upnout se k jednoduchosti. Soupeře v první části přestřílel 16:3.

Ale nejpodstatnější pro domácí bylo, že Rákos v deváté minutě v oslabení zavezl puk do pásma, objel bránu a křížným pasem našel Hrňu, který první trefou v ročníku otevřel skóre.

Čerstvý lídr extraligy toho do té doby moc nepředvedl. Až ve 14. minutě se Kubalík prosmýkl středem hřiště před Hrubce, který ale svoje barvy podržel. Plzeň se nejvíce nadechovala v úvodu druhé části, jenže Bližňák si pokusem z mezikruží na Hrubce také nepřišel.

Změnu poměrů na ledové ploše tak nastolil druhý gól Hrni, který ve 29. minutě po ideální Meidlově přihrávce snadno překonal Machovského.

A Třinec znovu připomínal sebevědomého vicemistra. Plíhal v přesilovce drzou zadovkou přes brankoviště vyzval Draveckého, který navýšil skóre na 3:0.

Třinecké bohorovnosti však bylo až moc: brankář Hrubec si chtěl za bránou frajersky obhodit Indráka, který mu ale sebral puk a Kubalík do prázdné branky snížil.

Plzeň opět pookřála, ale zárodek dramatu 18 sekund před koncem druhé části odmítl po brejku přesnou ranou k tyči Svačina. Machovský navíc půl minuty před koncem podcenil Káňovu střelu z dálky, a tak Třinec zůstal proti Plzni na vlně přesvědčivých domácích výher - k výsledkům 4:1, 3:1, 5:1, 3:0 a 4:0 dnes přidal 5:1.

Sparta překvapivě padla

Domácí nedokázali otevřít skóre ani ve dvou přesilových hrách, ve druhé byl navíc blízko gólu hostující Gorčík. Jeho dorážka však skončila těsně vedle.

Předehrávka 17. kola hokejové extraligy

HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 1:2 po sam. náj. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Cingel - 28. Vachovec (Duda, Marosz), rozhodující nájezd Marosz. Rozhodčí: Fraňo, Hejduk - Flegl, Frodl. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 3592.

Čtyři sekundy po návratu vyloučeného Grígera na led se však Sparta dostala do vedení. Cingelovu přihrávku zpoza branky nešťastně tečoval za Závorkova záda Harant. Slovenský útočník poté mohl přidat druhý gól při Barinkově vyloučení, karlovarského gólmana ale tentokrát nepřekonal.

Osmělovali se ale i hosté. Ještě v první třetině vyzkoušel Pöpperleho pozornost Tomáš Rachůnek, vyrovnat se však Západočechům podařilo až ve 28. minutě, kdy Vachovec trefil přesně levý horní roh branky Sparty. Pöpperle byl bez šance, Pražané byli potrestáni za vlažný výkon.

Vítěze nakonec určily až samostatné nájezdy, ve kterých se prosadil jen Marosz. Sparta nenavázala na předešlých pět domácích výher v sezoně a s Karlovými Vary doma prohrála poprvé od prosince 2012. Západočeši díky dvoubodovému zisku opustili poslední místo tabulky.