Třinec proti Spartě nezaváhal, Liberec přehrál Hradec až v prodloužení

20:03
PRAHA - Hokejisté Sparty doma opět prohrála, tentokráte padla s Třincem 1:3. Hosté tak zůstávají v čele tabulky extraligy. Na druhém místě zůstává Liberec, který doma porazil 4:3 Hradec Králové po prodloužení.

Lukáš Kašpar /č. 22/ slaví gól Komety foto: MAFRA - Ondřej Bičiště.

Třinec proti Spartě otevřel skóre ve třetí minutě z nenápadné akce se trefil obránce Roth. Sparta srovnala v desáté minutě. Andrej Kudrna dostal nabito na střelu ‚z první‘ a jeho dělovku usměrnil za záda gólmana Hrubce tečí ze vzduchu Buchtele. Druhá třetina byla bez branek.

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 10. Buchtele (Kudrna, Piskáček) - 3. Roth, 54. M. Růžička (Hrňa, Krajíček), 60. Adamský (Dravecký). Rozhodčí: Pešina, Pražák - Lučan, Pešek. Vyloučení: 8:9, navíc Sill - Marcinko 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 10.589.

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Ridera 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Gríger (Flek, M. Rohan), 23. Plutnar (Balán) - 13. Dej (Lev), 22. O. Roman (D. Květoň, Tybor), 52. Tybor (Lev, O. Roman). Rozhodčí: Hribik, M. Sýkora - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 3675.

BK Mladá Boleslav - Piráti Chomutov 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 27. Klepiš (D. Šťastný), 30. Klepiš (Kotvan, Vondrka), 47. Vondrka - 2. Sklenář (V. Růžička ml.). Rozhodčí: Šír, Horák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:6, navíc Štich (Chomutov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2769.

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 1:2 po sam. náj. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Indrák (J. Kindl, Kratěna) - 12. Mráz (Laš), rozhodující nájezd J. Knotek. Rozhodčí: A. Jeřábek, Roman Svoboda - Jindra, Zíka. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 5017.

Bílí Tygři Liberec - Mountfield Hradec Králové 4:3 v prodl. (0:0, 2:2, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Filippi (Ševc), 27. P. Jelínek (Redenbach, Stříteský), 58. Filippi (L. Hudáček), 65. L. Hudáček (Šmíd) - 23. Vincour (Koukal, Smoleňák), 36. R. Pavlík (Cingel, Paulovič), 49. Cingel (R. Pavlík. Vincour). Rozhodčí: Lacina, Hejduk - L. Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 4:4, navíc F. Pavlík (Hradec Králové) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 7135.

HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Válek (J. Petružálek, Ščotka), 29. F. Lukeš - 11. Mueller (P. Holík, Zaťovič), 35. Kašpar (P. Holík, O. Němec), 58. L. Čermák (Dočekal). Rozhodčí: Hradil, Úlehla - Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Diváci: 5345.

V poslední dvacetiminutovce byla Sparta mírně aktivnější. Gólově se však neprosadila. Dvořáček se poté nechal vyloučit a Růžička v 54. minutě pohotovou střelou z levého kruhu přisoudil Třinci plný bodový zisk. Ten stvrdil trefou do prázdné branky při power play Adamský.

V zápase Karlových Varů s Vítkovicemi se začalo opatrně, ale jako první udeřili  domácí, ve 12. minutě našel Flek u levé tyčky volného Grígera, který již neměl problém otevřít skóre utkání. Z vedení se však hráči Energie neradovali dlouho, o 33 vteřin později navlas podobnou akcí po nahrávce Lva srovnal stav zápasu Dej.

Ve druhé části se po pěkné kombinaci druhé formace Vítkovic trefil ve 22. minutě vývoj zápasu Roman. I domácí však dokázali rychle odpovědět. O dvacet vteřin později skončilo nahození Plutnara k překvapení všech za zády Bartošáka. Ve třetí části se v přesilovce trefil od modré čáry Tybor a rozhodl zápas.

První třetina zápasu Liberce s Hradcem Králové proběhla bez branek. Ve druhé části měli Východočeši možnost přesilové hry, kterou proměnil ve vedoucí gól Vincour. Vyrovnání však na sebe nenechalo dlouho čekat. O dvě minuty později, rovněž v početní výhodě, prostřelil Maxwella Filippi.

V další přesilové hře našel liberecký Redenbach ideálně postaveného Jelínka, který poslal domácí do vedení. Ve 36. minutě se tak mohli Hradečtí radovat z vyrovnání. Šťastnou tečí Cingelovy střely se prosadil Radovan Pavlík.

Do vedení šli ve třetí části hosté. Aktivní Cingel se protáhnul kolem Dohertyho a opakovanou střelou překonal ležícího Willa. Ve hře bez brankáře se Liberci zadařilo, Maxwellovu chybnou rozehrávku vystihnul Hudáček, který ještě našel lépe postaveného Filippiho, jenž poslal zápas do prodloužení. V něm dvanáct vteřin před koncem nastavení rozhodl o libereckém vítězství krásnou střelou pod břevno Hudáček.

Mladá Boleslav v duelu týmů ze spodní části tabulky otočila utkání s Chomutovem a zvítězila 3:1. Domácí prohrávali od 2. minuty, kdy se trefil Sklenář. Ve druhé části domácí skórovali dvakrát, a když ve třetí třetině pojistil vedení Boleslavských Vondrka, radoval se ze tří bodů tým ze středních Čech.

Olomouc v Plzni vedla od 12. minuty kdy sice gólman Frodl stačil zastavit vleže dorážku nekrytého Laše, explzeňský útočník ovšem dokázal přihrát Mrázovi, který otevřel skóre. Během přesilovky domácích po nahození Jakuba Kindla vyrovnal tečující Indrák.

Na další brankové akce se čekalo až do samostatných nájezdů. Bonusový bod olomouckým hokejistům zajistily tři úspěšné nájezdy. Brankář Hanáků Lukáš inkasoval jen jednou, rozhodující penaltu proměnil Knotek.

Litvínovským hokejistům chyběl kapitán Michal Trávníček a útočník Ondřej Jurčík, museli tak povolat dva hráče z Litoměřic. Do vedení šla jako první Kometa Brno v 11. minutě proměnil přesilovku Mueller. V početní výhodě uspěli i Severočeši, trefil se Válek.

Ve druhé části nejprve skóroval litvínovský František Lukeš, v 35. minutě srovnal místní odchovanec ve službách Komety Lukáš Kašpar. Když tlak domácích ve třetí části vrcholil, hosté ujeli do rychlého útoku, v němž byl úspěšný Leoš Čermák.