Kometa zastavila sérii porážek a vrátila se do čela. Vedoucí Plzeň schytala debakl

18:15aktualizováno  19:33
TŘINEC/PRAHA - Hokejisté Komety Brno vyhráli v 16. kole extraligy na ledě Mladé Boleslavi 2:0 a posunuli se do čela tabulky, kterou vedou o skóre před Třincem.

Libor Zábranský se může po třech zápasech radovat z výhry. foto: MAFRA - Otto Ballon Mierny

S mladými hráči nemůžeme mít výsledky hned, říká Pešán

Sérii tří porážek úřadujícího mistra zastavil díky vítězné trefě v 51. minutě ve vlastním oslabení Hynek Zohorna a výsledek dovršil v power play Martin Dočekal.

Gólman Karel Vejmelka vychytal při svém třetím startu v sezoně podruhé čisté konto.

Brněnští hokejisté se radují z gólu v utkání proti Chomutovu.
Fanoušci před zápasem Kometa Brno - Sparta Praha pod otevřeným nebem.

Hokejisté Třince zvítězili nad Jihlavou 3:0 a připsali si čtvrtou výhru v řadě.

Gól a asistenci zaznamenal Tomáš Marcinko, brankář Šimon Hrubec i podruhé v sezoně proti Jihlavě vychytal čisté konto a nováček nejvyšší soutěže tak po návratu mezi elitu proti Ocelářům za 120 minut ještě neskóroval.

Jihlava tak od začátku sezony prohrála i svůj osmý venkovní zápas.

Extraliga - 16. kolo:

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky:
51. H. Zohorna (Mallet), 60. Dočekal (Vincour). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 1:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3876.

HC Oceláři Třinec - HC Dukla Jihlava 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Marcinko (D. Musil, Dravecký), 23. Martin Růžička (Chmielewski, Marcinko), 53. Cienciala (M. Doudera, Krajíček). Rozhodčí: Hribik, Pražák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:0. Bez využití. Diváci: 3725.

Mountfield Hradec Králové - HC Verva Litvínov 4:5 po sam. nájezdech (1:0, 2:3, 1:1 - 0:0)
Branka a nahrávky:
2. Jarůšek (M. Látal, Cibulskis), 24. Dragoun, 30. Vopelka (Pláněk, Dragoun), 50. Koukal (Červený, Rosandič) - 30. Trávníček (K. Pilař, L. Doudera), 37. Jánský (F. Lukeš, Sörvik), 38. Gerhát (Vandas, Trávníček), 46. Jánský (Gula, V. Hübl), rozhodující sam. nájezd Ihnacak. Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hradil - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 5:5, navíc Köhler (Hradec Králové) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5501.

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
13. Škůrek (Vyrůbalík, Eberle), 19. J. Káňa (Holec), 28. Skladaný (Burian), 56. Ostřížek (Strapáč), 59. Škůrek (J. Knotek, Laš). Rozhodčí: Hejduk, M. Petružálek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváků: 4507.

Aukro Berani Zlín - Bílí Tygři Liberec 3:2 v prodloužení (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
58. Roberts Bukarts (D. Šťastný), 60. Freibergs (Ferenc, D. Šťastný), 64. Honejsek (Freibergs) - 21. L. Krenželok (Bulíř), 22. Redenbach (Šmíd). Rozhodčí: Mrkva, M. Novák - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 3443.

Piráti Chomutov - HC Dynamo Pardubice 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
25. Vondrka (Slovák), 37. Valach (Slovák, Koblasa), 59. Vondrka (Skokan) - 30. M. Beran (Starý, Cardwell), 49. Rolinek (Čáslava, Cardwell). Rozhodčí: Šír, R. Svoboda - J. Ondráček, D. Klouček. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 3903.

Hokejisté Olomouce porazili Plzeň vysoko 5:0. Hanáci tak vytěžili maximum ze své třízápasové domácí série, během níž neztratili ani bod, podruhé v jejím rámci navíc vyhráli s čistým kontem, které vychytal díky 19 úspěšným zákroků Branislav Konrád.

Dva góly dal obránce David Škůrek. Škoda odehrála čtvrtý duel z pětizápasové šňůry v arénách soupeřů a potřetí za sebou prohrála. Přišla tak o sérii 13 utkání, v nichž bodovala. Naprázdno vyšla podruhé v sezoně.

Hokejisté Zlína porazili Liberec 3:2 v prodloužení. Berani dokázali přerušit sérii tří porážek i přesto, že ještě na začátku 58. minuty byl na světelné tabuli stav 0:2.

Pak ale snížil Roberts Bukarts a 16 vteřin před vypršením základní hrací doby Ralfs Freibergs. Obě trefy padly při hře Zlína bez brankáře. V čase 63:46 rozhodl útočník Antonín Honejsek. Bílí Tygři prohráli venku osmý z devíti zápasů.

Hokejisté Chomutova porazili Pardubice těsně 3:2. Piráti tak ukončili sérii šesti po sobě jdoucích porážek a doma si v osmém vystoupení sezony připsali teprve podruhé plný bodový zisk.

Výhru nad Dynamem řídil kapitán Michal Vondrka. Pětatřicetiletý forvard vstřelil dvě branky, přičemž druhým zásahem rozhodl v čase 58:09.