Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Třinec potupil sedmi góly Karlovy Vary, Hrubec navíc udržel čisté konto

18:02aktualizováno  20:19
PRAHA - Hokejisté Třince v prvním odehraném duelu 5. kola extraligy rozdrtili Karlovy Vary 7:0 a zatím se posunuli na první místo tabulky. Tam je spolu s nimi Chomutov, který sice ztratil první bod, přesto porazil úřadujícího šampiona z Liberce 3:2 po nájezdech

Třinecká radost. foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Nahoru se v tabulce drápe i Olomouc, která dokáízala porazit Spartu 3:2. První body v nové sezoně získala Plzeň, která uspěla ve Zlíně 2:1. Ostatní zápasy se však stále ještě hrají, sledujte jejich vývoj v podrobných on-line reportážích.

Třinec - Karlovy Vary 7:0

O vítězi utkání bylo jasno hned zkraje zápasu. Třinec dostal do vedení Kane, byla to vlastně první střela utkání. Druhou trefu přidal Linhart ranou od modré a v čase 18:36 zvýšil na 3:0 Dravecký, jenž usměrnil Rákosovu ránu.

5. kolo hokejové extraligy

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 7:0 (3:0, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. Kane (Nosek), 7. Linhart (M. Růžička, Roth), 19. Dravecký (Rákos), 30. Dravecký (Kane), 48. Marosz (Cienciala), 51. Polanský (L. Galvas, Marosz), 53. Cienciala (Linhart, Marosz) Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4563.

Piráti Chomutov - Bílí Tygři Liberec 3:2 po sam. náj. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 9. V. Růžička ml. (Skokan), 48. Poletín (Vondrka, Rutta), rozhodující nájezd V. Růžička ml. - 32. Derner (Ordoš, Mikyska), 39. Svačina (Radivojevič, Bulíř). Rozhodčí: Hejduk, R. Svoboda - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. Diváci: 4903.

PSG Zlín - HC Škoda Plzeň 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 39. Říčka - 15. Yellow Horn (Johnson, Kadlec), 44. Kratěna (Kadlec, Lev). Rozhodčí: Čech, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Diváci: 4226.

HC Olomouc - HC Sparta Praha 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 9. Strapáč (Staněk, Houdek), 37. Ostřížek (Holec), 47. J. Knotek (Vyrůbalík) - 16. Kudrna (Černoch), 56. Vrána (Švrček). Rozhodčí: Pešina, Krob - Zíka, Kotlík. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. Diváci: 5112.

BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 3:4 v prodl. (1:2, 2:1, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Žejdl (Klepiš), 24. Stříteský (Hyka), 39. Musil (Hyka, Hanzlík) - 19. Nejezchleb (Gula), 19. Trávníček (T. Pavelka, K. Reichel), 35. V. Hübl (Kubát), 61. R. Hanzl (Lukeš). Rozhodčí: Hribik, Pražák - Špůr, Bláha. Vyloučení: 4:10, navíc Jurčík (Litvínov) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 3739.

Mountfield Hradec Králové - HC Dynamo Pardubice 8:2 (4:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Čáp (Bednář, Džerinš), 8. Potulny (Pláněk, Vydarený), 9. Kukumberg (Köhler), 20. Jarůšek, 22. Džerinš (Gregorc), 25. Gregorc (Bednář), 51. Dietz (Bednář, Štajnoch), 55. Bednář (Džerinš, Gregorc) - 3. T. Kaut (Ščotka, Rapáč), 42. Bárta (Hodgman). Rozhodčí: Lacina, Hodek - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Diváci: 6343.

Karlovy Vary se na nic nezmohly a jen přihlížely, jak inkasují další čtyři branky. Na 4:0 dával znovu Dravecký po úniku a střele pod břevno, po změně stran skórovali ještě Marosz, Polanský a Ciencala.

Chomutov - Liberec 3:2SN

Chomutov dostal do vedení Růžička, který dostal pas mezi beky a svůj nájezd využil. Liberec vyrovnal až v čase 31:16, kdy po nahození od modré tečoval kotouč přesně důrazný Derner. Hosté necelé dvě minuty před koncem druhé části šli do vedení: Svačina využil přesilovku pět na tři svým prvním gólem v novém dresu.

Jenže po změně stran využil početní výhodu i domácí Poletín a šlo se do prodloužení. Rozhodnutí přišlo nakonec až v samostatných nájezdech, úspěšným exekutorem byl Růžička, který si položil brankáře a zvedl puk nad něj.

Zlín - Plzeň 1:2

Plzeň za prvním vítězstvím v sezoně nasměroval v patnácté minutě Yellow Horn, který dokázal skórovat chvíli poté, co zlínský Matějíček nedokázal zblízka překonat gólmana Machovského. Kanadský útočník Západočechů měl snadnou pozici a dával do odkryté branky.

Domácím se sice povedlo v závěru druhé třetiny vyrovnat (krásnou akci předvedl Říčka, jenž obral o puk soupeře a přesnou ranou po bruslařském souboji skóroval), ale rozhodnutí přišlo v čase 43:44, kdy veterán Kratěna zužitkoval po patnácti vteřinách přesilovku střelou z levého kruhu.

Olomouc - Sparta 3:2

Olomouc byla v utkání s Pražany pořád o krok napřed. Poprvé ji dostal do vedení Strapáč, který si sjel pro odražený puk a z mezikruží zamířil přesně do horního růžku.

Hostující Kudrna sice vyrovnal, jenže vedení vrátil Hanákům v závěru druhé části Ostřížek, jenž zužitkoval první vážnější šanci domácích ve druhé dvacetiminutovce. Když dal Knotek v čase 46:32 na 3:1, bylo rozhodnuto. Byť sparťan Vrána ještě čtyři minuty před koncem výsledek zdramatizoval.

Kometa - Vítkovice 0:1SN

Ne, na gól fanoušci v Brně čekali marně. Kometa měla v první části dvě šance, obě pochytal výborný Bartošák. Druhá a třetí část však nepřinesla žádnou výraznější příležitost, což platilo i pro Vítkovice.

Duel tak logicky dospěl až do samostatných nájezdů. V nich proměnil hned první nájezd hostující Květoň, jenž zamířil přesně mezi gólmanovy betony. Domácí Erat sice ve druhé sérii srovnal stejným způsobem, ale když vzápětí skóroval vítkovický Roman přesným forhendem, bylo rozhodnuto. Nečas totiž vzápětí selhal.

Hradec Králové - Pardubice 8:2

Už je to skoro rituál, že se Pardubice dostanou v utkání do vedení, ale nakonec jim to není nic platné. Tentokrát se radovaly ve 3. minutě, kdy dokázal Kaut dostat vyražený kotouč za brankovou čáru.

Následovala hradecká smršť: 7. minuta a Čápovo vyrovnání, 8. minuta a Potulny skóre otáčí dorážkou, 9. minuta a Kukumberg po přesné přihrávce Köhlera dává do odkryté klece. Když v závěru první třetiny přidal čtvrtý gól Jarůšek a krátce po změně stran to bylo po využité přesilovce už 5:1, nikdo nepochyboval o vítězi. Oprávněně.

Mladá Boleslav - Litvínov 3:4PP

Domácí Žejdl otevřel skóre po krásné akci, kdy zadovkou pustil puk na Klepiše, ten naznačil střelu, ale nahrál zpět a následovala střela, na níž gólman nemohl dosáhnout. Litvínovu se ale v závěru třetiny povedl majstrštyk.

V čase 18:43 vyrovnal Nejezchleb v přesilovce a za 16 vteřin už hosté vedli, protože Trávníček šikovně tečoval Pavelkovu ránu od modré. Boleslav od té doby jen dotahovala, až duel dospěl do prodloužení. V něm po 33 vteřinách rozhodl Robin Hanzl.