Třinec nezaváhal ani doma. Oceláře dělí jediná výhra od finále extraligy

19:02
Třinec - Třinečtí hokejisté zdolali Hradec Králové v třetím semifinálovém utkání play off 5:1 a už jen jediná výhra jim schází k účasti ve finále. Oceláři rozhodli o vítězství smrští tří branek v úvodních šesti minutách, po nichž už soupeři nedovolili zdramatizovat vývoj utkání. Gól a dvě asistence zaznamenal Ondřej Kovařčík, u tří branek asistoval Milan Doudera. Čtvrtý zápas, který už Ocelářům může přinést postup, se bude hrát v Třinci v úterý od 17 hodin.

Semifinále play off hokejové extraligy - 3. zápas: Třinec - Hradec Králové. Střelec druhého gólu Ondřej Kovařčík (vlevo) a David Cienciala z Třince. foto: ČTK

Náboj třetího semifinále trval jen šest minut, během kterých Třinec zašlapal ambice hostů do ledu. Domácím v nich vyšlo, na co sáhli. Jestliže při první brance Michala Kovařčíka těžili z Rybárova nejistého vyražení puku před sebe, v páté minutě Oceláři vyšachovali hradeckou obranu a Kovařčíkův bratr Ondřej před odkrytou bránou jen nastavil čepel Douderovu pasu.

HC Oceláři Třinec - Mountfield Hradec Králové 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)

(semifinále play off hokejové extraligy - 3. zápas)

Branky a nahrávky: 3. M. Kovařčík (O. Kovařčík), 5. O. Kovařčík (M. Doudera, Polanský), 6. Adamský (Polanský), 27. Marcinko (J. Petružálek, M. Doudera), 39. Cienciala (O. Kovařčík, M. Doudera) - 22. Cingel (Džerinš, Gregorc). Rozhodčí: Hribik, Lacina - L. Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 5200 (vyprodáno). Stav série: 3:0.

Třinec: Hrubec - Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Roth, Linhart, Matyáš - J. Petružálek, Marcinko, Rákos - Hrňa, Roman Vlach, Dravecký - Svačina, Polanský, Adamský - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.

Hradec Králové: Rybár (5. J. Pavelka) - Zámorský, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Cibulskis - Smoleňák, Koukal, Červený - Jaroslav Bednář, Kukumberg, Dragoun - Köhler, Džerinš, Cingel - Vopelka, Berger, Šimánek. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

Hradec se odhodlal mužstvo nakopnout rychlou výměnou gólmanů, ale také Pavelka už po 100 vteřinách lovil kotouč ze sítě. Třinec se znovu před brankou prosadil důrazem, ze skrumáže puk propasíroval za čáru Adamský. Hostující kouč Sýkora si tedy už v čase 5:52 vyžádal oddechový čas, ale na faktu, že i do třetí semifinálové partie jeho tým vstoupil prachbídně, to nic nezměnilo.

Za stavu 0:3 se Východočeši do zápasu logicky dostávali komplikovaně. Jednu z ojedinělých šancí nevyužil před Hrubcem Kukumberg. Chvilkové oživení hradeckých nadějí přinesl v úvodu druhé části Cingel, který zblízka protlačil puk mezi nohy klečícího Hrubce. Ale domácí se soustředili na kompaktní defenzivu ve středním pásmu a věděli, že jejich příležitosti z brejků musejí přijít.

To se i dělo. Adamský po přečíslení ranou z osy hřiště brankáře neprostřelil, zato Marcinko po méně nápadné akci poslal z levého křídla puk zápěstím nad Pavelkovu vyrážečku a srazil hradecký vzdor trefou na 4:1.

Hosté se lopotně prosazovali a neměli čím soupeře vyhodit z tempa. Tím spíš, když jednu z mála šancí ze sóla spálil Červený. Cienciala naopak v 39. minutě prokázal vysoké sebevědomí a bekhendovou kličkou zvýšil na 5:1.

Poslední dvacetiminutovka už se pak jen dohrávala. Třinec zvítězil i v pátém domácím utkání v play off a v úterý může na svém ledě slavit postup.