Třinec má bod navíc po prodloužení s Plzní

19:47aktualizováno  20:38
TŘINEC - Hokejisté Třince porazili v 9. kole extraligy Plzeň 4:3 v prodloužení, které v 62. minutě při vlastním oslabení rozhodl útočník Jan Peterek. Obhájci titulu si tak v pátém domácím duelu připsali teprve druhé vítězství, zatímco Indiáni po třech výhrách neuspěli.

Třinec (Adamský) foto: ČTK

Oceláři do utkání vlétli s velkou vervou, ale Svoboda zmařil dvě vyložené příležitosti Kohna a Hrni a po ojedinělém brejku naopak Straka přesným švihem do levého horního růžku zařídil Plzni vedení.

Indiáni se však v úvodní části stali obětí vlastní nekázně a soupeři pomohli zpátky do sedla šesti menšími tresty. Strakův gól vymazal už po 25 sekundách Adamský, který u vzdálenější tyčky přizvedl Kohnův pas napříč brankovištěm. Sérii přesilovek Oceláři využili k obratu, když se v 18. minutě ujal Zíbův projektil od modré čáry.

Jenže ve druhé části se domácí nestačili divit. Plzeň přeřadila na vyšší rychlostní stupeň, přestala faulovat a soupeř byl rád, když se dostal do středního pásma. Už ve 22. minutě byl blízko vyrovnání Kratěna, ale jeho blafák zastavila tyčka. Hosté však dlouho nelitovali a Heřman při svém prvním střídání zblízka srovnal.

V oslabení rozhodl Peterek

Domácí hrozili nahodile a jen z brejků; Valčák jel v oslabení sám na Svobodu, ale dobrou kličku zpackal nepřesnou koncovkou. Západočeši byli ve druhém dějství výrazně lepší a jejich převahu po parádním pasu gólmana Svobody korunoval třetí trefou Hlinka. Vedení však hosté neuhlídali, Adamský kotouč propasíroval do sítě a zmírnil tím třinecký útlum v průběhu druhé třetiny.

Západočechům, kterým se v závěru zranil Vlasák, tempo nevydrželo. Domácí se vrátili do hry, ale propásli další čtyři přesilovky v řadě. Svobodu přitom nedonutili k těžšímu zákroku.

Nakonec si Oceláři vše vynahradili v prodloužení, v němž Peterek obral o puk chybujícího Marušáka a parádním blafákem v oslabení zajistil domácím druhý bod.

Hokejová Tipsport extraliga - 9. kolo

HC Oceláři Třinec - HC Plzeň 1929 4:3 v prodl. (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Adamský (Kohn, Seman), 18. Zíb (Chovan), 37. Adamský (Kohn), 62. Peterek - 11. Martin Straka (Jeřábek), 22. M. Heřman (Jan Kovář), 30. Hlinka (A. Svoboda). Rozhodčí: Hradil, Mikula - Jindra, Kis. Vyloučení: 4:10. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4075.

PSG Zlín - HC Sparta Praha 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávka: 23. T. Rachůnek (Foster), 60. Broš. Rozhodčí: Polák, Fraňo - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 6129.

HC Mountfield České Budějovice - HC Vítkovice Steel 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Kotalík (Kašpařík), 22. Červený (Gulaš), 27. L. Květoň (Vydarený), 57. Gulaš (Šimánek, Kašpařík) - 18. Ovčačík (Szturc), 36. J. Káňa (Ujčík). Rozhodčí: Pešina, Šindler - Pouzar, Dřínovský. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 3805.

HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (0:1, 3:0, 0:1) Branky a nahrávky: 26. Holec (Hubáček, Pospíšil), 27. Pospíšil (R. Hruška), 35. Dlouhý (Jar. Svoboda, L. Čermák) - 15. Melenovský (Gřegořek), 44. Melenovský (Skladaný, Dej). Rozhodčí: Šír, Homola - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 6820.

HC Slavia Praha - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 31. Kuboš (Roth, V. Růžička ml.) - 12. Bartek (T. Zohorna, Nakládal), 24. T. Zohorna (Rákos, Benák). Rozhodčí: Hribik, Kalivoda - Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. Diváci: 4486.