Třinec je v semifinále. Pardubice v sedmém duelu rozdrtil 8:1

20:15
třinec - Hokejisté Třince deklasovali v rozhodujícím sedmém utkání čtvrtfinále play off extraligy Pardubice 8:1 a po třech letech si opět zahrají o medaile. Oceláři rozhodli o klíčovém vítězství gólovou smrští ve druhé třetině, kdy se trefili pětkrát během 17 minut. Sedmi asistencemi se zaskvěl David Cienciala, hattrick a přihrávku si připsal Ondřej Kovařčík.

Hokejisté Třince si v sedmém zápase na Pardubicích smlsli. foto: ČTK

Rozhodující přesilovka Hradce? Zaplatíte za mě pokutu? ptal se Pešán

Třinec vyhrál všechny domácí duely série a čeká na soupeře, kterým bude buď Brno, anebo Hradec Králové.

Ani v sedmém utkání neměli domácí k dispozici zraněného kanonýra Růžičku a do sestavy se na úkor Chmielewského vrátil Hrňa.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 4. zápas: HC Dynamo Pardubice - HC...
Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 3. zápas: HC Dynamo Pardubice - HC...

Průběh utkání byl dvacet minut přímo úměrný jeho důležitosti. Přestože už v první minutě si do šance proklestil cestu Krajíček a Kacetl jeho ránu vyrazil, převládala opatrnost.

Třinec se snažil o maximální jednoduchost, z každé pozice pálil a nahazoval puky na bránu, což se odrazilo i v jeho výrazně střelecké převaze v první části - 14:2. Žádnou vyloženou možnost ale domácí neměli.

Třinec - Pardubice 8:1 (0:0, 5:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 21. Marcinko (Rákos, M. Doudera), 26. O. Kovařčík (Cienciala, Linhart), 29. Adamský (Krajíček, Cienciala), 36. Svačina (Cienciala), 38. R. Vlach (Cienciala, O. Kovařčík), 44. Polanský (Cienciala, Krajíček), 54. O. Kovařčík (Cienciala), 56. O. Kovařčík (M. Kovařčík, Cienciala) - 59. Treille (Rolinek). Rozhodčí: Hodek, Pešina - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 6:8, navíc Linhart - Tomášek oba 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 5200 (vyprodáno). Konečný stav série: 4:3.
Třinec: Hrubec - Krajíček, M. Doudera, Roth, D. Musil, Matyáš, Linhart - J. Petružálek, Marcinko, Rákos - Hrňa, Roman Vlach, Dravecký - Svačina, Polanský, Adamský - O. Kovařčík, Cienciala, M. Kovařčík - od 41. navíc Kvasnica.
Pardubice: Kacetl (36. Klouček) - Wishart, Cardwell, Trončinský, Čáslava, Hrabal, Mojžíš, Ščotka - M. Beran, Tomášek, Rolinek - P. Sýkora, Marosz, Treille - M. Kaut, Poulíček, Perret - J. Sýkora, Dušek, T. Svoboda.

Zato druhá třetina přinesla razantní změnu v obrazu hry. Vše způsobil první gól, který dal v čase 20:36 Marcinko svým typickým způsobem, dorážkou z brankoviště.

Hosté se rychle mohli do zápasu vrátit, ale nevyužili přesilovku a krátce poté dostali druhý gól. Po dlouhém střídání si utahaní pardubičtí hráči nepohlídali Ondřeje Kovařčíka, který tváří v tvář Kacetlovi švihem zavěsil podruhé.

Když v 29. minutě v přesilovce před Kacetlem tečí skóroval i Adamský, zlomení hosté pochopili, že je konec jejich snu.

Naopak nabuzený Třinec plně ovládl hru a střílel další góly. Po trefě Svačiny se poroučel na střídačku brankář Kacetl, ale i Klouček už po 100 sekundách kapituloval z Vlachovy hole.

Poslední dvacetiminutovka se tedy stala formalitou. Hosté mohli alespoň zkorigovat skóre, ale Svoboda rozezněl horní tyč.

Polanský ve 44. minutě ale na opačné straně za rozhodnutého stavu zachoval klid a rychlou kličkou zblízka v přesilovce zvýšil už na 6:0.

Závěr rozjitřila rvačka Linharta s Tomáškem a pak další Ciencialovy asistence na branky Ondřeje Kovařčíka. Pardubice nakonec alespoň připravily Hrubce o nulu, když ho v 59. minutě v početní výhodě prostřelil Treille.