Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto

Třinec i Litvínov zvládly ve čtvrtfinále i druhé domácí zápasy

19:43
TŘINEC - Nejlepší celky základní části Třinec i Litvínov zvládly bez zaváhání domácí zápasy čtvrtfinále Česká pojišťovna play off hokejové Tipsport extraligy a vedou v sériích nad úspěšnými týmy z předkola 2:0.

Brankář Třince Šimon Hrubec foto: ČTK

Vítěz dlouhodobé soutěže Třinec i podruhé zdolal těsně Mladou Boleslav a po páteční výhře 2:1 tentokrát slavil po výsledku 3:2. Litvínov navázal na úvodní vítězství 4:0 dnešní výhrou 4:1, o které rozhodl třemi góly v závěrečné třetině.

V Třinci padly všechny branky v první třetině. Oceláři vedli po trefách Erika Hrni a Jakuba Klepiše v polovině úvodní části 2:0, ale hosté dokázali během 66 vteřin díky Mitjovi Robarovi a Michalu Brošovi smazat ztrátu. V čase 19:25 zařídil Ocelářům druhý bod v sérii obránce Josef Hrabal.

„První zápas byl z naší strany nervózní, puky nám skákaly a nedařilo se nám tolik, jak jsme si představovali. Bylo to ubojované utkání. Dnes jsme do utkání vstoupili sebevědoměji. Hlavně jsme chtěli víc střílet, protože včera jsme měli snad jen šestnáct střel. Chtěli jsme víc ohrožovat bránu a to vedlo k vítězství,“ uvedl třinecký kanonýr Hrňa.

Litvínov dostal do vedení v sedmé minutě Jakub Petružálek, ale 13 sekund před koncem první třetiny vyrovnal Lukáš Radil. V 47. minutě zaznamenal vítěznou trefu Rostislav Martynek, který z rohu překvapil Roberta Kristana. Výsledek ještě potvrdili svou druhou trefou v utkání Petružálek a v power play do prázdné branky Martin Ručinský, který si tak připsal tři body za gól a dvě asistence.

„Byl to o hodně těžší zápas než v pátek, ale my jsme věděli, že do nás Pardubice více půjdou, budou se tlačit a hrát agresivněji. Jsem rád, že jsme zůstali trpěliví, i když ve druhé třetině měli více ze hry. Bruslili, tlačili se do branky. My jsme to ale ve třetí třetině zlomili,“ prohlásil Petružálek.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy

2. zápas: HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 3:2 (3:2, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Hrňa (Roth, Plíhal), 10. Klepiš (Ružička, Hrňa), 20. Hrabal - 14. Robar, 15. Broš (M. Látal, Mikulík). Rozhodčí: Hradil, Úlehla - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 5200 (vyprodáno). Stav série: 2:0.

Třinec: Hrubec - Roth, M. Doudera, Galvas, Linhart, Hrabal, Trončinský - Hrňa, Klepiš, Ružička - Jašek, Plíhal, Pechanec - Dravecký, Žejdl, Sztefek - Cienciala, Matuš, Rákos. Trenér: Kalous a Varaďa.

Mladá Boleslav: Martin Růžička - Stříteský, Kučný, Ovčačík, Kočí, Trška, Robar, R. Čermák - M. Látal, Broš, Klimenta - Pacovský, D. Výborný, Bárta - Mikulík, Kašpařík, Pabiška - Hyka, Musil, Lenc. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

2. zápas: HC Verva Litvínov - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 7. Petružálek (Ručinský, Kubát), 47. Martynek (Trávníček, Gerhát), 48. Petružálek (Ručinský, R. Hanzl), 60. Ručinský (Trávníček) - 20. Radil (Starý). Rozhodčí: Fraňo, Homola - Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 6011 (vyprodáno). Stav série: 2:0.

Litvínov: Francouz - Chaloupka, Kubát, F. Pavlík, T. Pavelka, Štindl, Z. Sklenička - Jánský, Hübl, Lukeš - Petružálek, R. Hanzl, Ručinský - Martynek, Gerhát, Trávníček - Majdan, Piroš, Jurčík. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.

Pardubice: Kristan - J. Zdráhal, Čáslava, Benák, Havlík, Kolafa, Ščotka, Korím - P. Sýkora, T. Zohorna, Venkrbec - Radil, Nahodil, Starý - Gašparovič, Marcinko, Tybor - M. Špaček, Poulíček, Moučka. Trenéři: Říha st. a Říha ml.