Třinec doma deklasoval Pardubice, Sparta obrátila duel se Zlínem a zvítězila podeváté v řadě

Domácí se radují z gólu. foto: ČTK

Třinec - Hokejisté Třince deklasovali ve 24. kole extraligy Pardubice 7:0 a zastavili svou sérii tří proher. Úřadující mistr položil základ úspěchu už třemi góly v úvodní třetině, zbývající čtyři trefy přidal v rozmezí 43. až 55. minuty.
  18:33aktualizováno  18:46

Dvakrát se v utkání prosadil Aron Chmielewski, Rostislav Martynek si připsal gól a dvě přihrávky. Petr Kváča potřeboval na druhou nulu sezony jen jedenáct zákroků.

Domácí od úvodu nešetřili brankáře Kantora, který na jaře slavil s Třincem titul, a jejich aktivita se brzy promítla do skóre. První gól padl už ve čtvrté minutě. Hrehorčák získal v souboji u mantinelu puk pro Martynka, po jehož přihrávce skóroval z mezikruží Krajíček. Domácí poté využili obě přesilové hry díky pěkným kombinacím na jeden dotek, které zakončovali Chmielewski a Stránský.

Pardubice, za které poprvé nastoupil Roman Vlach, se v úvodní třetině na nic extra nezmohly. Jejich zmar podtrhla i situace dva na nikoho, ve které Machalovi utekl puk.

Hostující trenéři stáhli hru od druhé třetině na tři útoky a do první formace posunuli Vlacha. Aktivitou ale dále oplývali Oceláři. Byli si vědomi, že v předchozím domácím utkání ztratili vedení 3:0 se Zlínem. Kantor ale zastavil únik Stránského v oslabení lapačkou a chytil i pokus Musila zblízka. Z ojedinělé šance Pardubic minul Kolář v přečíslení dva na jednoho po přihrávce Vlacha Kváčovu branku.

Třinec kontroloval i v závěrečné třetině vývoj utkání a skóre brzy zvýraznil trefami Martynka a Chmielewského. Pardubice, které v předchozím utkání porazily Plzeň a odlepily se ode dna, působily i nadále odevzdaně. Domácí je potrestali ještě góly Adamského a Draveckého. Pardubice chtěly ve zbytku utkání připravit Kváču o nulu, ale neuspěly. Na střely prohrály 11:41.

Sparta vyválčila vítězství nad Zlínem

Do branky Beranů se po dlouhé době vrátil uzdravený brankář Kašík, který se zranil koncem září po střetu s kladenským Jaromírem Jágrem. Už po 141 sekundách také mohl slavit se spoluhráči vedoucí gól, když se ze středu hřiště prosadil ranou od modré čáry Sedláček.

Následovala série tří vyloučení na straně hostů, ale jedinou větší možnost měl při druhé přesilovce Sukeľ, jenž však minul odkrytou branku. V 19. minutě mohl naopak zvýšit Okál, stavem ale nepohnul. A stejně dopadl krátce před přestávkou také Honejsek.

Hráči Sparty se radují z gólu do sítě Zlína.

Ve druhém dějství Pražané přidali. Poté, co se úspěšně vypořádali s prvním oslabením v utkání, dočkali se i vyrovnání. Tomášek předvedl povedenou souhru se Smejkalem, který na konci akce nedal střelou z kruhu Kašíkovi nejmenší šanci zasáhnout.

Domácí pak měli několikrát blízko k tomu, aby vývoj otočili na svou stranu. Jenže Buchetele zkraje 26. minuty nezacílil přesně. Sám před Kašíkem byl později po dobrém napadání spoluhráčů Tomášek, strážci zlínské branky mířil pod ruku, ale ten stihl zareagovat. Až před Kašíka se dokázal protlačit Smejkal, tísněný už však nezakončil.

Dění ve třetí dvacetiminutovce rozproudila Honejskova šance, v níž měl ale poslední slovo domácí gólman Machovský. Na druhé straně následovala souhra Buchteleho s Pechem, jenž dostal rozjetý puk „žabkou“ ideálně na hůl, ale když vymýšlel, čím přelstí Kašíka, zatáhl za záchrannou brzdu faulující Okál. Pech i přesto dokázal nebezpečně zakončit, hostující gólman ale zasáhl skvěle lapačkou.

V následné početní výhodě pálil nebezpečně z první Kudrna, Kašík však dokázal kotouč vykopnout. Již v pěti pak zahrozili zlínští útočníci Herman se zakončujícím Fořtem, Machovský se ale nenechal zahanbit. Oba celky pak měly ještě po jedné šanci rozhodnout. Smejkal zblízka minul a Hermanovi do zakončení před odkrytou brankou stihl na poslední chvíli vložit hůl jeden z domácích hráčů.

V prodloužení dělily jen centimetry Zlín od vítězného gólu. Šlahař z kruhu napálil tyčku, odražený puk si vzal Rousek, dostal se do přečíslení se Smejkalem, ale místo avizované nahrávky nakonec sám zavěsil.