6. března 2007 22:51 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Třinec dobyl libereckou arénu

Rostislav Martynek z Třince se raduje z rozhodující branky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rostislav Martynek z Třince se raduje z rozhodující branky | foto: ČTK

Praha Hokejisté Třince dokázali v letošním čtvrtfinále play off extraligy jako první dobýt soupeřovu halu. V Liberci znovu rozhodlo až prodloužení, v němž Oceláři oplatili nejlepšímu týmu základní části pondělní těsnou porážku. Naopak Pardubice znovu uhájily domácí tvrz a nad Znojmem vedou už 2:0 na zápasy.

Diváci v Liberci na rozdíl od prvního duelu od začátku sledovali šance na obou stranách a hned v 5. minutě při početní výhodě rozezvučel domácí Zíb tyčku za Čechmánkem. Přesilovku ale využil až Jiruš. Hosté

po brankách Štefanky a Kolusze skóre otočili, jenže ve druhé třetině kontrovali Pletka s Víškem. Do prodloužení poslal zápas Korhoň a Bílí Tygři nakonec doplatili na špatné střídání. Přečíslení dvou na jednoho zakončil vítězným gólem pod padajícím Hniličkou Martynek.

V pardubické ČEZ Areně se změnilo poprvé skóre až ve třetí třetině. Dvě minuty po přestávce rozjásal halu Andrašovský a výhru favorita pojistil 11 sekund před koncem trefou do prázdné branky Čaloun. Domácímu gólmanovi Lašákovi stačilo k čistému kontu jen 18 zákroků, Trvaj čelil čtyřiceti. Pětistý zápas v nejvyšší soutěži odehrál pardubický kapitán Hlinka.

"Zápas jsme rozjeli hodně vlažně, nehráli jsme, co jsme si řekli. Po první třetině jsme si trošku popovídali a najednou jsme byli aktivnější, vytvořili jsme si více šancí. Touhou po vítězství a houževnatostí jsme to v třetí třetině zlomili," řekl pardubický kouč Miloš Říha.

Čtvrtfinále bude pokračovat ve středu třetími zápasy sérií Slavia Praha - České Budějovice a
Zlín - Sparta, v obou případech si hosté přivezou náskok 2:0 na zápasy.

Výsledky - čtvrtfinále, 2. zápasy:

Bílí Tygři Liberec - Oceláři Třinec 3:4 v prodl. (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Jiruš (Pletka), 33. Pletka (Jiruš), 36. Víšek (Krstev) - 13. Štefanka (Kroupa), 21. Kolusz (Skořepa), 57. Korhoň (Tomas), 66. Martynek (Korhoň). Rozhodčí: Bolina, Homola - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 4:14. Využití: 2:1. Diváci: 7354.
Stav série: 1:1.

Moeller Pardubice - Znojemští Orli 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 42. Andrašovský (Snopek), 60. Čaloun (M. Hlinka). Rozhodčí: Kubeš, Turčan - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 8:12, navíc P. Sýkora (Pardubice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 9054. Stav série: 2:0.