Třinec deklasoval Pardubice a částečně tak odčinil špatný vstup do sezóny

20:51
Třinec - Třinečtí hokejisté porazili v předehrávce 10. kola extraligy Pardubice jednoznačně 6:1. Oceláři vedli už v polovině zápasu o čtyři branky. Úřadující vicemistr využil tři přesilové hry a ve všech se prosadil Jiří Polanský, který si připsal gól a dvě přihrávky. Pardubice prohrály stejným výsledkem i v minulém utkání v pátek ve Zlíně. Jejich jedinou branku vstřelil Miloš Bubela, který připravil Šimona Hrubce o třetí nulu v sezoně.

Utkání 10. kola hokejové extraligy: HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice, 13. října 2018 v Třinci. Z gólu se radují třinečtí útočníci (zleva) Martin Adamský, Ethan Werek a autor branky Jiří Polanský. foto: ČTK

Pardubice nastoupily v Třinci bez Rolinka a čtyř obránců základní sestavy Čáslavy, Trončinského, Hrabala a Budíka, díky čemuž si premiérové starty v extralize připsali Daniel Kolář s Michal Pochobradský. Hosté si vypracovali i první šanci, ale Sýkora z mezikruží minul a poté převzali otěže hry Oceláři.

Po Martynkově střele zazvonila tyč a o minutu později Polanský uspěl v přesilové hře z dorážky. Po hezké kombinaci mohl zvýšit Werek, s forhendovým blafákem ale nevyzrál na Kacetla. Domácí přesto korunovali převahu druhým gólem. Martynek našel mezi kruhy Bukartse, který prostřelil brankáře Pardubic. Hosté se trápili i v 38 sekund trvající přesilové hře pět na tři, v níž Hrubce vůbec neohrozili.

Utkání 10. kola hokejové extraligy: HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice,...

Na začátku prostřední části zvýšila čtvrtá řada, která rozhodla poslední vzájemný duel obou týmů ve čtvrtfinále play off. Michal Kovařčík si sjel na ideálně načasovaný pas beka Krajíčka. V polovině zápasu po čtvrté inkasované brance přenechal Kacetl své místo Kloučkovi. Za gól ale v žádném případě nemohl. Puk se po střele Marcinka odrazil z druhé strany ke Gernátovi, který ho pohodlně doklepl do odkryté branky.

Hosté v závěru druhé třetiny snížili díky trefě Bubely, který našel z mezikruží volné místo pod vyrážečkou Hrubce. V dalším náporu je zastavila nedisciplinovanost. Trest na pět minut a do konce utkání obdržel za sekání Skokan, který nastoupil za Pardubice poprvé po příchodu z Chomutova. Jeho faul potrestali Adamský a Galvinš. Snížit mohl v oslabení Mandát, ale v přečíslení dvou na jednoho trefil tyč.