Triatlonistka Frintová vyhrála jako první Češka závod Světového poháru

9:44
MOOLOOLABA - Vendula Frintová vyhrála jako první česká triatlonistka závod Světového poháru. V australské Mooloolabě dnes zvítězila v úvodním dílu seriálu díky tradičně skvělému běhu. Druhou Japonku Tomoko Sakimotovou porazila o 11 sekund, přestože po cyklistické části ztrácela minutu a 37 sekund. Třetí skončila Britka Liz Blatchfordová.

Závodu se zúčastní i nejlepší česká triatlonistka Vendula Frintová. foto: ČTK/AP

Frintové se vyplácí náročná zimní příprava, za kterou se vydala právě do Austrálie, kde se snažila zlepšit hlavně svou velkou slabinu - plavání.

"Tvrdě makám a každým dnem je to znát víc a víc. Ale je to pořád jen začátek sezony," citovala agentura AP úřadující mistryni světa v duatlonu.

Dosavadními nejlepšími výsledky šestadvacetileté Frintové ve Světovém poháru byla dvě třetí místa v jihoafrickém Richards Bay v roce 2006 a v korejském Tongjongu v roce 2008.

Na startu chyběly některé hvězdy, které by se měly objevit za dva týdny v Sydney, kde začne seriál mistrovství světa.

Sobotní závod mužů v Mooloolabě vyhrál Australan Brad Kahlefeldt. Bývalá světová jednička se dočkala prvenství ve Světovém poháru po třech letech a opět na stejném místě. Kahlefeldt potvrdil roli favorita poté, co před závodem odstoupil kvůli zranění kyčle Španěl Javier Gómez.