Třiadvacet Pavelcových zákroků nestačilo. Radoval se Vancouver

7:46
VANCOUVER - Brankář Ondřej Pavelec zneškodnil v nedělním utkání NHL 23 z 25 střel, porážku Winnipegu na ledě Vancouveru 1:2 ale neodvrátil. Český gólman si tak připsal šestou prohru z posledních sedmi zápasů a Jets zůstávají na 11. místě Západní konference, daleko od příček zaručujících účast v play off.

Ondřej Pavelec střeží bránu Winnipegu Jets. foto: ČTK

Pavelec nicméně podal solidní výkon a s inkasovanými góly mohl těžko něco dělat. Poprvé kapituloval v polovině úvodní třetiny, kdy jej v přesilovce povedenou tečí překonal Brad Richardson. Vítězný gól Canucks pak vstřelil v 51. minutě Christopher Tanev, který dělovkou k tyči zužitkoval přihrávku Zacka Kassiana zpoza branky.

Tématem zápasu se stalo zranění brankáře Vancouveru Roberta Luonga, který v průběhu první třetiny odstoupil ze hry kvůli blíže nespecifikovaným potížím v dolní části těla. "Asi dvě střídání předtím se bavil s naším kondičním trenérem, ale nevěděl jsem, že je zraněný. Překvapilo mě to," poznamenal kouč John Tortorella.

"Výjimečný večer"

Nic netušil ani Luongův náhradník Eddi Lack, který ve zbytku zápasu chytil 15 z 16 střel a byl vyhlášen třetí hvězdou večera. "Překvapilo mě, když jsem měl jít do branky. O žádném zranění jsem do té doby neslyšel. Ale rád jsem si zachytal, dnes byli v hledišti děda s babičkou i přítelkyně se svými rodiči, takže to byl výjimečný večer," uvedl Lack.

Luongo patří mezi hlavní adepty na pozici brankářské jedničky kanadské reprezentace pro blížící se olympijské hry v Soči, kde budou Kanaďané obhajovat zlaté medaile z Vancouveru. Jak je zranění vážné, zatím není jasné.

Vancouver si každopádně připsal devátou výhru z posledních jedenácti zápasů a v tabulce Pacifické divize se bodově dotáhl na třetí San Jose. Teď se Canucks mohou těšit na odpočinek, další zápas je čeká až zase v neděli. "Pauzu potřebujeme jako sůl. Máme za sebou náročný týden, čtyři zápasy v šesti dnech, cestování, několik časových pásem... Jsem rád, jak jsme se s tím dokázali vypořádat," dodal trenér Tortorella.

V druhém nedělním zápase zvítězili New York Rangers nad Minnesotou 4:1 a vybojovali teprve druhou výhru ze série osmi zápasů na domácím ledě. Rangers pošesté za sebou dostali první gól, když hosty dostal do vedení už v 5. minutě Jason Pominville. Tentokrát ale dokázali čtyřikrát odpovědět a sami už ve zbytku utkání neinkasovali.

"Hlavně ve druhé třetině jsme podali možná nejlepší výkon v obraně za hodně dlouhou dobu," prohlásil trenér Rangers Alain Vigneault. "Všechny čtyři formace hrály chytře a jednoduše a s kotoučem dělaly správné věci."

Výsledky NHL

• Vancouver - Winnipeg 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
    Branky: 11. Richardson, 51. Tanev - 32. E. Kane. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, z 25 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92 procent. Střely na branku: 25:22. Diváci: 18.910.
  • New York Rangers - Minnesota 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
    Branky: 17. Pouliot, 32. Hagelin, 39. Zuccarello, 53. Kreider - 5. Pominville. Střely na branku: 36:25. Diváci: 18.006.