Střelci Realu rozhodli o vítězství, Barcelona nezaváhala

22:09
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid bez problémů porazili ve španělské lize 5:1 Pamplonu, které ve dvou vzájemných duelech této sezony nastříleli dohromady dvanáct gólů. Barcelona zdolala Bilbao 2:0 a za královským týmem si na druhém místě tabulky udržela ztrátu šesti bodů.

Fotbalisté Realu oslavují branku foto: Reuters

Real nasměroval k vítězství už v sedmé minutě nechytatelným volejem Karim Benzema. Do přestávky se ještě prosadili zbývající dva z trojlístku nejlepších střelců "Bílého baletu" Cristiano Ronaldo a Gonzalo Higuaín.

Barcelona si poradila doma 2:0 s Bilbaem, které v Evropské lize nedávno vyřadilo Manchester United a ve čtvrtek zaujalo vítězstvím 4:2 na půdě Schalke. Na Nou Campu ale Baskové potvrdili, že v lize na rozdíl od evropské soutěže nehrají v dobré formě. Bez tří bodů zůstali už popáté.

31. kolo

Gijón - Zaragoza 1:2 (49. Eguren - 37. Postiga, 90.+1 Lafita), Santander - Granada 0:1 (89. Siqueira z pen.), Pamplona - Real Madrid 1:5 (48. Nino - 37. a 70. Ronaldo, 40. a 77. Higuaín, 7. Benzema), FC Barcelona - Bilbao 2:0 (40. Iniesta, 58. Messi z pen.), Málaga - Betis Sevilla 0:2 (39. Castro, 45.+1 Dorado)..

Převaha Katalánců vyústila v prvním poločase v jedinou platnou branku, kterou zaznamenal ve 40. minutě Andrés Iniesta. Po přestávce napjal síť z pokutového kopu Lionel Messi, další gól už ale nepřidal, takže na nejlepšího střelce ligy Ronalda ztrácí jeden zásah.

Hned po půli dal fanouškům na stadionu Reyno de Navarra naději hlavičkou Nino, jenže honba za srovnáním se nekonala. Portugalec Ronaldo dal s tečí obránce v 70. minutě z přímého kopu svůj už 37. gól v La lize, jubilejní stou ligovou branku Realu v sezoně dal pak znovu Higuaín.

Zaragoza podruhé v řadě vybojovala tři body gólem z nastavení, třetím vítězstvím v řadě se navíc odpoutala z poslední příčky. O triumfu 2:1 nad Gijónem rozhodl záložník Ángel Lafita.