Třetí vysoká výhra po Mourinhově odchodu. Manchester United si zastřílel proti Bournemouth

20:15
LONDÝN - Manchester United zvítězil i ve třetím zápase pod novým koučem Olem Gunnarem Solskjaerem.

Paul Pogba pod novým trenérem září. foto: ČTK/AP

United jsou po odvolání kouče Mourinha jako vyměnění. Doma s přehledem porazili Bournemouth 4:1 a ve třech zápasech pod Solskjaerem nastříleli 12 gólů. Na pátý Arsenal ztrácí Manchester už jen tři body.

V první půli poslal „Rudé ďábly“ do vedení 2:0 Pogba a po trenérské změně má na kontě už čtyři branky.

V předchozím průběhu ligové sezony pod Mourinhem se přitom trefil jen třikrát. Další góly Manchesteru přidali Rashford a Lukaku, za hosty snížil Aké. Domácí pohodlnou výhru udrželi i přes vyloučení Baillyho v 79. minutě.

Fotbalisté Manchesteru City po dvou prohrách za sebou v anglické lize zabrali a ve 20. kole zvítězili 3:1 na hřišti Southamptonu.

Obhájce titulu ztrácí z druhého místa v tabulce sedm bodů na vedoucí Liverpool, s nímž se doma utká v příštím zápase.

Výsledky 20. kola:

Crystal Palace - Chelsea 0:1 (51. Kanté)
Burnley - West Ham United 2:0 (15. Wood, 34. McNeil)
Southampton - Manchester City 1:3 (37. Höjbjerg - 10. D. Silva, 45. vlastní Ward-Prowse, 45.+3 Agüero)
Manchester United - Bournemouth 4:1 (5. a 33. Pogba, 45. Rashford, 72. Lukaku - 45.+2 Aké)

Čtvrtá Chelsea vyhrála v londýnském derby na hřišti Crystalu Palace 1:0 gólem francouzského reprezentačního záložníka N’Gola Kantého a stáhla ztrátu na třetí Tottenham na dva body.

City v předchozích čtyřech kolech třikrát prohráli, v Southamptonu už ale další blamáž nedopustili. Obhájce trofeje otevřel skóre po deseti minutách, kdy se po rychlé akci trefil David Silva.

V 37. minutě sice domácí Höjbjerg nekompromisní ranou pod břevno potrestal chybu v obraně, ale favorit ještě do pauzy získal dvougólové vedení.

Ve 45. minutě si nešťastně srazil Sterlingův centr do vlastní sítě Ward-Prowse a v třetí minutě nastavení první půle hlavou zvýšil Agüero. V závěru byl vyloučen střelec domácí branky Höjbjerg.

Chelsea měla skoro celý zápas proti Crystalu Palace pod kontrolou. Z několika šancí se ale prosadila jen šest minut po přestávce, kdy po Luízově nadýchaném pasu za obranu prostřelil domácího gólmana Kanté.

Crystal Palace se dostal k ohrožení branky až v závěru, ale Wickham mířil nad.

Chelsea potvrdila, že se jí v této ligové sezoně venku daří. Na hřištích soupeřů dokonce získala o bod více než doma.

Crystal Palace, který před dvěma koly šokoval výhrou 3:2 na stadionu Manchesteru City, doma podruhé za sebou neskóroval a je čtrnáctý.

V bojích o udržení si pomohlo Burnley, které po třech porážkách za sebou zabralo a doma porazilo West Ham 2:0.

Vítěznou brankou se na tom v 15. minutě podílel Wood, jenž skóroval proti „Kladivářům“ ve všech čtyřech zápasech Premier League.

Burnley má na 18. místě tabulky stejně bodů jako sedmnáctý Southampton, který drží poslední nesestupovou pozici. West Ham je jedenáctý.