Třetí výhra v řadě: Slavia pokořila Plzeň

19:09aktualizováno  23:02
PRAHA - Fotbalisté pražské Slavie v duelu 13. kola první ligy předvedli velký obrat s mistrovskou Plzní a po výhře 2:1 slaví třetí vítězství v nejvyšší soutěži za sebou. Slávisté sice v Edenu prohrávali po vedoucí trefě Koláře, ale ještě do poločasu otočili skóre Pospěch s Hurkou.

Slavia - Plzeň. foto: ČTK

Plzeň tak v lize po sedmi zápasech přišla o neporazitelnost a na vedoucí Spartu ztrácí na třetím místě devět bodů.

Zranění domácím vyřadila ze hry ofenzivní tahouny Jandu s Blažkem, kteří se sami postarali o všechny tři góly svého týmu v minulém utkání na Slovácku.

Slavii i proto možná dlouho trvalo, než se především na útočné polovině hřiště dostala do hry. Plzeňané se naopak vůbec nechovali jako uctiví hosté, v letošní sezoně do Edenu vyrazili už k pátému zápasu a sebevědomým nástupem dokázali, že se na stadionu už cítí skoro jako doma.

Slavia - Plzeň 2:1

Branky: 33. Pospěch, 40. Hurka - 28. Kolář. Rozhodčí: Jílek - Filípek, Košec. ŽK: Nitrianský, Latka, Jarolím - Bakoš. Diváci: 8545.

Zatímco při úterní prohře s Barcelonou v Lize mistrů si Západočeši hleděli hlavně obranných úkolů, slávisty zaskočili frontální ofenzivou. V první desetiminutovce měli velké šance Bakoš s Pilařem, uspěl však až ve 28. minutě Kolář, který po kličce Latkovi precizně poslal míč k bližší tyči.

Kdyby vzápětí Kolář svůj gólový zápis zopakoval po vzorové kombinaci s Limberským a Bakošem, Slavia by možná už těžko hledala odpověď.

Plzeňany Kolářovo selhání hodně mrzelo. Vzápětí se totiž prosadili z první povedené akce i domácí, když Milutinovičův pas za obranu zužitkoval Pospěch. Z něj se stal strůjce obratu: pět minut před poločasem obloučkem vyzval ke skórování osmnáctiletého mladíka Hurku, který si ranou pod břevno po dvou týdnech zopakoval gólový zápis v domácím utkání Slavie.

Zářil Čontofalský

Když "sešívání" zápas otočili, Plzeň stála před výzvou rozvracet semknutou obranu. Po pasech svého kapitána Horvátha nebyli daleko od vyrovnání Pilař s Bakošem. V 80. minutě po Horváthově rohu rozpoutali hosté před brankou Čontofalského velký závar, ale Ďuriš míč do branky nedostal. A těsně po něm ani Bakoš, jehož hlavičku vytáhl znovu slávistický brankář.

I on tak měl velký podíl na tom, že Slavia poprvé od února 2009 a po čtyřech zápasech po sobě Plzeň porazila. Slávistům na konci nevadilo ani to, že Paprčiak po sólovém úniku promarnil šanci dát svůj první ligový gól.

Další nedělní výsledky 13. kola

FK Mladá Boleslav - Dukla Praha 3:1 (1:1)
Branky: 45. Chramosta, 56. Rolko, 88. Kulič - 18. Lietava. Rozhodčí: Hrubeš - Lhoták, Kocián. ŽK: Ščuk - Gedeon. Diváci: 4047.

FK Teplice - 1. FC Slovácko 2:1 (1:0)
Branky: 44. a 90.+1 z pen. Mahmutovič. - 87. Volešák z pen. Rozhodčí: Adam - Nádvorník, Štěrba. ŽK: Smejkal - Kubáň. ČK: 90.+1 Kubáň (Slovácko). Diváci: 3012.