Třetí trofej za tři měsíce. Sparta slaví zisk Superpoháru

19:13aktualizováno  20:30
PRAHA - Fotbalisté Sparty na startu nového ročníku válí. Po vítězství ve 2. předkole Ligy mistrů zvládli i zápas o český Superpohár, ve kterém porazili Viktorii Plzeň 3:0. O vítězství rozhodli v prvním poločase, kdy se trefili kapitán David Lafata a záložník Ladislav Krejčí. Před koncem pečetil výsledek Michal Breznaník.

Sparťané slaví zisk třetí trofeje během tří měsíců. foto: ČTK

"Mistři! Mistři! Mistři!" několikrát znělo letenským stadionem. Sparťanští fanoušci tak dávali najevo, kdo byl králem v minulé sezoně - jejich tým ovládl jak ligu, tak domácí pohár.

Sparta Praha porazila Viktorii Plzeň 3:0.

Sparta stejně odstartovala i nový ročník. Svého aktuálně největšího soka hlavně v prvním poločase přehrála. Před přestávkou byla ve všem lepší - vytvořila si víc šancí, připsala si víc střel, lépe kombinovala, důsledněji bránila a nepouštěla soupeře do šancí.

Kolařík neproměnil penaltu

I když... Plzeň už v 5. minutě mohla otevřít skóre. Po Costově faulu na Petrželu však Kolařík neproměnil penaltu. Vystřelil sice prudce, ale jen do břevna.

ČTĚTE VÍCE

Pak už ovšem hrála jen Sparta, která během půlhodiny vstřelila dva góly. Nejdřív se po Dočkalově centru z přímého volného kopu trefil hlavou Lafatu, jenž tak v součtu s úterním zápasem proti Levadii Tallinn zaznamenal už šest branek.

Na 2:0 zvýšil Krejčí, ke kterému nechtěně poslal míč obránce Limberský ve snaze odkopnout míč od Přikryla. Dvaadvacetiletého záložníka nezastavil ani vracející se Rajtoral, jenž se do plzeňského dresu vrátil po hostování v bundesligovém Hannoveru.

Kapitán Sparty David Lafata slaví svůj gól v utkání Superpoháru proti Plzni.

V tropickém vedru, ve kterém rozhodčí nařídil dvě krátké přihrávky na osvěžení, se dál hrál svižný fotbal. A tvrdý. Zákroky za hranou předvedla obě mužstva. Jako třeba Procházkovo vražení zezadu na Krejčího či Costovo zbytečné dojetí skluzem do gólmana Kozáčika.

Po přestávce se Plzeň, která v minulém ročníku skončila druhá za Spartou v lize i v poháru, přece jen zvedla. Konečně si připsala střely na bránu, dostala se k rohovým kopům a hlavně - dostala se i do šancí. Ale třeba hlavičku Tecla z dobré pozice bravurně vyrazil gólman Bičík.

Sparťan Pavel Kadeřábek (vlevo) a Jan Kovařík z Plzně bojují o míč.

Sparta soupeře do velkých příležitostí nepouštěla. A sama naopak těsně před koncem zvýšila na třígólový rozdíl. Po přihrávce z pravé strany od Přikryla zblízka poslal míč do brány - 3:0.

Negativem jinak slušného zápasu jsou zranění hned tří hráčů - sparťanů Krejčího a Matějovského a plzeňského záložníka Pilaře, kteří museli střídat.

Sparta získala druhý Superpohár v pětileté historii zápasu. Víc jich žádný tým nemá.