Třetí medaili na paralympiádě získala pro Česko koulařka Berná

7:54
Třetí bronzovou medaili přidala do české sbírky na paralympijských hrách v Riu de Janeiro atletka Eva Berná, která skončila třetí ve vrhu koulí. Třicetiletá závodnice navázala na bronzové úspěchy plavkyně Běly Třebínové a stolního tenisty Jiřího Suchánka.

Eva Berná získala pro Česko bronz ve vrhu koulí na paralympijských hrách. foto: Paralympic.cz

Berná vybojovala třetí místo výkonem 11,23 metru. V kategorii F37 nestačila jen na Němku Franzisku Liebhardtovou, který zlepšila vlastní světový rekord na 13,96 metru, a Číňanku Mi Na (13,73).

Česko má druhou medaili z paralympiády, stolní tenista Suchánek vybojoval bronz

Pro Bernou, která startovala už na pátých paralympijských hrách, je to čtvrtá bronzová medaile. Třetí skončila ve vrhu koulí rovněž v Aténách, Pekingu a Londýně. V Riu obsadila v sobotu šesté místo v hodu oštěpem.

Ve finálových bojích se v úterý představili i plavci Miroslav Smrčka (100 metrů prsa) a Jan Povýšil (200 metrů volný způsob), kteří skončili shodně na sedmé příčce.