15. dubna 2016 10:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Trénoval v kempu přemožitele Klička. Nyní chce Hutník zbít ‚padajícího‘ Wambu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Ondřej Hutník na tiskovce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ondřej Hutník na tiskovce. | foto: CzechFighters

PRAHA V pátek večer se představí ve svém 97. zápase profesionální kariéry. Česká legenda bojové scény Ondřej „Spejbl“ Hutník na Simple the Best 10 vyzve osmadvacetiletého Francouze Nicolase Wambu, držitele dvou titulů K-1 v supertěžké váze a osmnáctku prestižního ratingu organizace Glory. Té organizace, kam by se ještě rád podíval také už třiatřicetiletý Hutník.

První na řadě je ale právě Wamba, který loni porazil dalšího českého elitního bojovníka Petra Vondráčka a získal tak do své sbírky také pás Mezinárodního šampiona federace WKN. A právě tento titul bude ve hře i nyní v Praze. Pro Hutníka to bude přitom první – a dle jeho slov také zatím poslední – zápas v nejtěžší váhové divizi.

„Jako kluk jsem měl 60, 70 kilo a vždy jsem koukal po těch borcích, kteří měli přes metrák. V tělocvičně vždycky rozhoduje právo silnějšího, takže ti těžší mají v tréninku dost výhodu. Chtěl jsem být velký, teď se mi to splnilo, ale za supertíhu se nepovažuju, řekl jsem si, že teď patřím do 95 kilo, ale tenhle zápas je výzva, okolnosti tomu přály, tak jsem tu nabídku vzal,“ říká mimo jiné v rozhovoru pro Profiboxing.cz a Lidovky.cz.

Galavečer Simple the Best 10 mohou sledovat fanoušku bojových sportů přímo ve velkém sále pražského Top Hotelu, nebo prostřednictvím přímého přenosu stanice Nova Sport 2, který startuje ve 20:30 hodin.

Zápasová karta Simply the Best 10.

Zápasová karta Simply the Best 10.

LN Do zápasu nastupujete necelý měsíc po poslední výhře na Heroes Gate 16. Znamená to, že chcete stihnout stý zápas ještě letos?

Nikdy v životě jsem nic neplánoval, takže když ji stihnu letos, budu rád, když ne, nic se neděje. Dám si tento duel, pak se ale musím věnovat také manželce, takže znovu do ringu půjdu až po prázdninách. Už se mi rýsují nějaké zajímavé nabídky, uvidíme, jak budu pokračovat.

LN Kam kvalitou řadíte svého soupeře pro Simply the Best 10 Nicolase Wambua, šampiona K-1?

V podstatě jsem ho do loňska, kdy zápasil s Petrem Vondráčkem, neznal. Z jeho strany se mi zápas moc nelíbil, protože pořád padal na zem. Podle mne bojovník, který spadne pětkrát za kolo samovolně na zem není hoden toho, aby držel dva světové tituly, takže se mu jeden pokusím vzít.

LN Co další ambice a sen ohledně Glory?

Moje sny jsou vždycky maximální, zápasil jsem v těch největších organizacích jako je Enfusion, Supercombat a podobně. Proto také ale vím, jak to chodí, vím proč nás Čechy a Slováky tam moc nechtějí, protože jsme malý národ, a oni chtějí prodávat televizní práva. Není to proto, že bychom byli horší bojovníci než ostatní, ale kvůli tomu, že české diváky podobné sporty tolik nezajímají, takže se v zahraničí nevyplatí podobným organizacím prodávat k nám televizní práva.

Tiskovka k Simply the Best 10, poslednímu velkému turnaji bojových sportů v Česku v první polovině sezony (Ondřej Hutník).
Zápasová karta Simply the Best 10.

LN To je i důvod, proč zápasíte v poslední době výhradně v Česku?

Teď ano, ale zase celý život předtím jsem zápasil venku. Bojuji doma rád, rád spolupracuji s lidmi, kteří mi duely nabízejí, myslím si, že se zde utvořilo pár promotérských týmů, které začaly dělat pěkné galavečery na úrovni, navíc nám vozí kvalitní soupeře. Nevadí mi, že zápasím doma, když přijde nabídka do zahraničí, rád ji přijmu.“

LN Mohla by Glory, potažmo zápasům venku pomoct, že nyní se Nova i O2 Sport daleko více věnují bojovým sportům? Třeba i Simply the Best 10 bude na O2 Sport v přímém přenosu.

Určitě, je vidět, že se to konečně snad hnulo z mrtvého bodu. Ostatně s Ondrou Novotným bych měl pravidelně spolukomentovat galavečery. Myslím, že se pomaličku vytváří půda ne už tak pro mě a moje vrstevníky, jako spíše pro naše nástupce. Třeba moje bojovníky ze Spejbl Gymu. Myslím, že ti co přijdou po nás, už budou mít daleko lepší podmínky, než jsme měli my.

LN Dovedl jste si někdy představit, že nastoupíte v supertíze?

Vůbec ne. (smích) Jako kluk jsem měl 60, 70 kilo a vždy jsem koukal po těch borcích, kteří měli přes metrák. V tělocvičně vždycky rozhoduje právo silnějšího, takže ti těžší mají v tréninku dost výhodu. Chtěl jsem být velký, teď se mi to splnilo, ale za supertíhu se nepovažuju, řekl jsem si, že teď patřím do 95 kilo, ale tenhle zápas je výzva, okolnosti tomu přály, tak jsem tu nabídku vzal.

LN Jak vás vlastně baví dělat spolukomentátora, tedy role, kterou jste si už před dvěma týdny ozkoušel s Ondrou Novotným?

Nevím, jak mně to šlo, ale baví mě to, myslím, že jsem bojovými sporty nasáknutý tak, jako málokdo v Česku. Nemám problém zápasit, trénovat, rozhodčího, nebo komentovat. Tímhle sportem žiji už dvacet let a pořád mě to baví. S Ondrou jsme jen nyní obnovili spolupráci, komentovali jsme spolu první Fight Cluby čtrnáct let zpátky, takže to pro mě úplně nové není. Myslím, že to bude dobré.

LN A máte vlastně před sebou nějaké konkrétní zápasové výzvy? Jmenovité?

Tak to rozhodně! Kromě odvety s Danjem Ilungou (knockoutoval Hutníka na prvním večeru pod hlavičkou Gibu Fight Night) třeba zápas s ruským světovým šampionem Glory Arťemem Vachitovem, či Brazilcem Saulem Cavalerim. To jsou ta největší jména mé váhy, to jsou ti, kteří mě zajímají. Snad se mi povede se k nim probít. Rád bych se znovu potkal také s Rumunem Andrejem Stojkou, se kterým si myslím, že jsem prohrál těsně. Řekl bych, že jsem nyní ve svém gymu daleko lépe připravený, než jsem byl předtím.

LN Když vidíte obojživelníky jako je například Luboš Šuda, nemáte podobné ambice také?

MMA mne nikdy nelákalo, ale ty kluky uznávám, zažil jsem tento sport na kempu UFC v Brazílii a je to skutečná dřina. Já ale zastávám ten názor, že pokud chceš být v něčem špičkou, měl by ses věnovat jen tomu. Prostě jsem bojovníkem muay thai a K-1 a toho se držím, i když jsem se pod vedením Karla Vrtišky především v klasickém boxu hodně zlepšil. Spároval jsem i s bratrancem Tysona Furyho Hughiem a Rikem Verhoevenem a myslím, že jsem nepropadl ani proti nim.

LN To mne právě zajímalo, jak ten kemp probíhal?

Jeli jsme s Vladem Moravčíkem, Martinem Gaňem a Tomášem Hronem jako obyčejně trénovat do holandského Coloseum Gumu, ale trenéři z něj nás naložili do auta a odvezli do supertajného kempu Furyho na pomezí Nizozemska a Belgie někde ve staré tovární hale. Já jsem si s Hughiem Furym dal jedno kolo a ze začátku to šlo dobře, ale poté na něj začal Peter Fury (otec a trenér v jedné osobě) něco řvát, a borec začal pracovat o poznání více, což už mi tak nechutnalo, takže jsem byl rád, že jsem s ním spároval jen jedno kolo.

LN O Tysonovi i Hughiem se mluví jako o boxerech bez knockoutového úderu. Co si myslíte vy. Má Hughie Fury tvrdý úder?

Co jsem ochutnal, tak rozhodně tvrdý úder má. (smích) Jsou v pohodě, řekl bych, že byli rádi za české maso, do kterého si mohli bouchnout, takže byli i oni celkem spokojeni.

LN A ještě jedno jméno jste zmínil – Rico Verhoeven. Jak kvalitním borcem je tenhle Nizozemec, dle mnohých současný král K-1 v supertíze?

Hodně kvalitní borec. Podle mne je naprosto top, drží dva, tři tituly. Začínal jako mladý, stála za ním kvalitní stáj, postupně šel nahoru, nestrkali ho hned do velkých zápasů, aby mu to neznechutili, a z korunního prince se nakonec stal král. Momentálně je jedničkou své váhy. Když chcete být nejlepší v této divizi, tak musíte mít tělo i hlavu. A on má obojí. Je obrovský. Stejně jako náš Tomáš Možný, který se dostal ke smlouvě v Glory a který má na to, aby tam něco předvedl. Držím mu palce!

  • 0Diskuse


Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky