17. ledna 2016 8:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Trenéři vymluvili Soukalové štafetu. ‚Bylo by to riskantní. Musí si odpočinout‘

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Soukalovou chtějí trenéři šetřit kvůli jejímu zdravotnímu stavu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Soukalovou chtějí trenéři šetřit kvůli jejímu zdravotnímu stavu. | foto: Český biatlon - Petr Slavík

RUHPOLDING Po vítězství v hromadném závodě říkala: „Štafeta je má srdcová záležitost, chci ji v neděli určitě jet.“ Ale čeští trenéři tentokrát rozhodli za Gabrielu Soukalovou. V nedělní štafetě biatlonistek se v Ruhpoldingu na startu neobjeví.

Nepodcenit možnost začínajícího onemocnění, to je hlavní důvod, proč trenéři Vítek a Rybář stáhli Soukalovou ze sestavy.

„Už v pátek byla Gábina lehce načatá a necítila se dobře. Byli jsme rádi, že nastoupila aspoň dneska,“ podotýká Zdeněk Vítek.

„Je to tady hodně náročné. Absolvovala v Ruhpoldingu dvě série závodů a v každém z nich jela úplně vepředu, na krev. Navíc na velmi těžkém sněhu,“ připomněl kouč českých žen.

Jde nám o Gábinino zdraví

Už od čtvrtka je navíc čeká šesté pohárové kolo v Anterselvě, ve vysoké nadmořské výšce, která Soukalové nikdy v minulosti nedělala dobře.

„Další blok v Anterselvě je časově hrozně blízko. Jde nám především o Gábinino zdraví. Pokud není stoprocentně fit, byl by její start ve štafetě riskantní. Musíme brát v potaz i to, jak je ve Světovém poháru umístěná.“

Gabriela Soukalová se raduje z triumfu v závodě s hromadným startem na SP v Ruhpoldingu.
Gabriela Soukalová, Franziska Hildebrandová (vlevo) a Linda Dahlmeierová (vpravo) na stupních vítězů v závodě s hromadným startem na SP v Ruhpoldingu.

Jinými slovy a s trochou nadsázky: malý glóbus ze štafety už mají z loňska, teď je v sázce ten nejcennější, velký.

Soukalová vede celkově o 73 bodů.

„A 73 bodů je sice docela dost, jenže stačilo by, kdyby příští týden nemohla kvůli nemoci startovat, a 73 bodů je hned minulostí,“ zdůraznil Vítek.

Asi nebudeme do osmičky

V sestavě české čtveřice, která byla v prosinci šestá v Hochfilzenu, ji nahradí na druhém úseku Jitka Landová, loni stabilní členka štafetového týmu. Češky nastoupí ve složení Puskarčíková, Landová, Charvátová, Vítková.

A s jakými ambicemi?

„Umístění do 8. místa by bylo v takové sestavě, která není úplně nejsilnější, určitě důvodem ke spokojenosti. Možná i když skončíme o kousek níž, bude to dobré,“ přemýšlel trenér.

Na startu štafety budou chybět hned čtyři z nejlepších šesti žen Světového poháru.

V německém kvartetu chybí Hildebrandová, ve francouzskémDorinová-Habertová a nenastoupí pochopitelně ani nemocná FinkaMäkäräinenová (i proto Finky tentokrát štafetu vůbec nestaví).

Favorizované Němky poběží v sestavě Hinzová, Gössnerová, Hammerschmidtová, Dahlmeierová. S jedničkou na čísle vyrazí na trať Italky, senzační vítězky z Hochfilzenu, v sestavě i se svojí největší hvězdou Wiererovou.

tmTomáš Macek
  • 0Diskuse
Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!