Trenér ocenil Hertlovo dvougólové představení: Je naším tahounem, proto dostává tolik minut

12:42
San Jose - Páté zápasy by Tomáši Hertlovi šly. Český útočník se prosadil dvěma góly v utkání číslo pět už v předchozí sérii proti Vegas a naposledy zařídil triumf hokejistů San Jose nad Coloradem 2:1. „V play off je ale jedno, kdo dává góly,“ snažil se zůstat skromným Hertl, jehož tým se ujal vedení v sérii druhého kola 3:2.

Šťastný útočník San José Tomáš Hertl. foto: Reuters

Ani Hertlova kolegiálnost však nezapře fakt, že Sharks mohou za obrat v pátém střetnutí vděčit nejvíce jemu. 25letý forvard nejprve 20 vteřin před druhou přestávkou srovnal nenápadnou tečí na 1:1 a později ve třetí části svým důrazem na brankovišti vybojoval také vítězný gól.

„Dlouho jsme tlačili, nemohli jsme se prosadit. Naštěstí se ke mně na konci ten puk odrazil,“ zářil po utkání ve videorozhovoru pro iDNES.cz Tomáš Hertl.

Znovu ale zopakoval, že osobní statistiky jsou pro něj v klíčové fázi sezony druhořadé. „To nejdůležitější je, že vedeme v sérii 3:2,“ připomněl, že od postupu do finále Západní konference dělí San Jose jediná výhra.

Branky Hertla najdete v čase 2:48 a a 3:15

Hertlův přínos ale vyzdvihl i kouč Peter DeBoer. „Dneska dřel a byl naším tahounem. On a Logan Couture byli fantastičtí, od situací při vhazování až po bránění v oslabení. A jejich čas strávený na ledě je toho odrazem,“ věděl kouč, proč oběma útočným esům „naložil“ přes 24 minut.

Odchovanec pražské Slavie zahrnul mezi další hrdiny pátého duelu s Coloradem právem také gólmana Martina Jonese který zejména v závěru utkání pomohl udržet těsné vedení Sharks. „Znovu se vytáhl, předvedl několik velkých zákroků, díky kterým jsme to urvali,“ smekl Hertl.

V šestém střetnutí, které hostí Colorado v noci z pondělí na úterý, by se do sestavy Sharks mohl vrátit kapitán Joe Pavelski. Ten je po zranění ještě ze série proti Vegas stále mimo hru, naposledy alespoň vyrazil mezi fanoušky a u mantinelu je za hlasitých ovací pozdravil.

„Byla radost ho vidět, jen tak něco ho nesloží. I proto se snažíme zůstat ve hře co nejdéle, abychom mu dali šanci se ještě do hry vrátit,“ měl Hertl radost z rekonvalescence vůdce týmu.

Trenér DeBoer se přidal. „Ani jsem netušil, že se chystá vyrazit mezi diváky. Byl to přesně ten okamžik, z kterého vám běhá mráz po zádech. Těším se, až bude zpátky ve hře a my mu budeme moct zatleskat znovu.“

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...